Baltimaade vokaalpoeemid

  • -
  • 18.00
  • Kadrioru kunstimuuseum (Weizenbergi 37)
Baltimaade vokaalpoeemid

11.07 kell 18 / Kadrioru kunstimuuseum (Weizenbergi 37)
Baltimaade vokaalpoeemid
Kadri-Liis Kukk (sopran), Rasa Dzimidaitė (sopran), Kristians Krievāns (bariton), Jamie Loftus (klaver)
Kavas Vītols, Kalniņš, Dvarionas, Budriūnas, Nordal (esiettekanne), Saar, Tormis, Mägi, Kõrvits jt

Kontserdi “Baltimaade vokaalpoeemid” idee on pärit EMTA endistelt ja praegustelt üliõpilastelt ning tuli eelmise aasta kevadel toimunud EMTA tudengiprojektide konkursi laureaadiks. Balti riikide 100. aastapäevadele pühendatud kontserdi kavas on eesti, läti ja leedu heliloojate soololaulud ning klaveripalad.

Kadri-Liis Kukk on lõpetanud Tallinna Georg Otsa nim Muusikakooli 2011. aastal Heli Veskuse juhendamisel ning omandanud bakalaureusekraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias 2015. aastal Heli Veskuse ja Helen Lepalaane lauluklassis. 2017. aastal lõpetas ta EMTA magistriõpingud Juhan Tralla käe all. Tema väljapaistvamad lavarollid solistina on näiteks Piret Olav Ehala muusikaloos „Käsikivi kosmosest” (Rahvusooper Estonia), Madame Herz Mozarti ooperis „The Impressario” (Teater Vanemuine), Zeitel Jerry Bocki muusikalis „Viiuldaja katusel” (Muusikute fond PLMF), Salme K. A. Hermanni laulelduses „Uku ja Vanemuine” ja viimati soolosoprani partii Mendelssohn-Bartholdy ooperis „Suveöö unenägu” (Teater NO99). Kukk on solistina üles astunud ka mitmetes teistes teostes nagu Arvo Pärdi „Kanon pokajanen“, Bachi „Johannese passioon”, Schuberti Missa C-duur, Bachi „Magnificat“, Saint-Saënsi „Jõuluoratoorium“ ja Ligeti „Le grand macabre“. Kukk on esinenud Rahvusooper Estonias, Berliini Konzerthausis, Peterburi Glinka saalis ning paljudel muudel lavadel.

Kristians Krievāns on Läti linnast Valmierast pärit bariton. Lapsepõlves mängis ta flööti ning laulis mitmes poistekooris. Krievāns on lõpetanud Tukumsi lastemuusikakooli 2004. aastal ning õppinud Riia Jāzeps Mediņši nimelises muusikakeskkoolis aastatel 2013–2015. Seejärel jätkas ta oma õpinguid Jāzeps Vītolsi Läti Muusikaakadeemias, mille lõpetas aastal 2019. Tema suurimaks saavutuseks oli laulda oma lõpueksamil Jeletski osa Tšaikovski ooperist „Padaemand” ning Onegini aariat ooperist „Jevgeni Onegin”. Oma õpingute ajal veetis Krievāns ühe aasta ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Taavi Tampuu lauluklassis. Ooperiklassides keskendus ta enamasti Mozarti rollidele (Figaro ja Krahv ooperist „Figaro pulm”). Krievāns on esinenud Läti, Saksamaa, Austria, Eesti ja Venemaa lavadel.

Rasa Dzimidaitė on sündinud Vilniuses ning lõpetas Leedu Muusika- ja Teatriakadeemia 2017. aastal. Ühe aasta oma õpingutest veetis ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof Nadia Kuremi juures. Ta on pälvinud kolmandal rahvusvahelisel Alida Vane konkursil tiitli „Kõige paljulubavam sopran”. Rasa naudib kammermuusika esitamist, kuid tema suurimaks kireks on ooper. Oma õppetöö ajal valmistas ta ette mitmeid rolle: Romilda („Xerxes”), Monica („The Medium”), Mimi („Boheem”) ja Fiordiligi („Cosi fan tutte”). Samuti huvitub Rasa kaasaegsest klassikalisest muusikast ja improviseerimisest, mis aitab tal leida oma hääle uusi värve ja võimalusi. Rasa on esinenud Austrias, Eestis, Soomes, Saksamaal, Lätis, Venemaal ja Šveitsis.

Briti pianist Jamie Loftus on omandanud bakalaureusekraadi Walesi Kuninglikus Muusikakolledžis ja lõpetanud magistriõpingud cum laude Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias 2019. aastal prof Peep Lassmanni klaveriklassis. Samuti on ta veetnud Erasmus programmi raames ühe aasta Helsingi Kunstiülikooli Sibeliuse Akadeemias prof Juhani Lagerspetzi juures. 2019. aastal võitis Loftus III koha EMTA-s toimunud Theodor Steini klaverikonkursil. Pärast 16-aastaselt sooritatud soolodebüüti on Loftus esinenud Inglismaal, Hispaanias, Soomes, Eestis, Lätis ja Leedus. Samuti on ta osalenud Julian Martini, Robert MacDonaldi, Alexander Kobrini, Jose Ramon Mendeze, Stephen Osborne’i, Peeter Laulu, Petras Geniušasi ja Pavel Nersessiani meistriklassides.

Þorkell Nordal on Islandi helilooja, kes huvitub instrumentaalmuusika kirjutamisest. Tema muusikat võib tunnetada kui rahulikku helimaailma, mida viib edasi selle pinnaalune voolamine. Pärast õpinguid kodulinnas Reykjavíkis jätkas Nordal õppimist Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Helena Tulve ja Toivo Tulevi juhendamisel. Ta omandas magistrikraadi kompositsiooni erialal 2018. aasta kevadel. Tema teoseid on esitatud mitmetel kontsertidel Islandil ja teistes riikides ning sellistel festivalidel nagu Ung Nordisk Musik, Musica Nova Helsinki ja Eesti Muusika Päevad.

„Nokturn” sooloklaverile on kirjutatud Jamie Loftusele selle aasta kevadel. Teost komponeerides üritasin luua oma tõlgendust öisest atmosfäärist. Arvasin, et nokturn on sobiv teos kontserdile, kus esitatakse Baltimaade muusikat, sest Põhjamaade inimesed on oluliselt mõjutatud igavesest kontrastist talve pimeduse ja lühikeste suviste ööde vahel.

Þorkell Nordal

Piletid hinnaga 5 € saadaval Piletilevis ja tund enne algust kontserdipaigas.
NB! Kohapeal on võimalik maksta AINULT SULARAHAS.