Barokkviiuli meistrikursus: Jevgeni Sviridov - JÄÄB ÄRA!

  • -
Barokkviiuli meistrikursus: Jevgeni Sviridov - JÄÄB ÄRA!

JEVGENI SVIRIDOV (Hochschule für Künste Bremen, Saksamaa)
17. märtsil kell 14.00-17.00 D-411
18. märtsil kell 17.00-19.15 D-411
19. märtsil kell 10.00-12.15 D-411

1989. aastal Peterburis sündinud viiuldaja Jevgeni Sviridov žanripiire ei tunnista – solisti, kontsertmeistri ja kammermuusikuna esinev Sviridov tunneb end kodus nii barokk- kui nüüdismuusikamaailmas. Juba Peterburi Konservatooriumi tudengina võitis ta esikoha nii Menuhini-konkursil Cardiffis kui Paganini-konkursil Genovas (2008). Võit Bachi-konkursil 2010 Leipzigis andis aga uue suuna ning innustas Sviridovit süvenema hoopis barokkmuusikasse, mille tulemuseks esikoht, publikupreemia ja plaadistamisleping 2017. aastal toimunud “Musica Antiqua” barokkviiulikonkursil Brügges.

Hetkel Kölnis elav ning mainekas “Concerto Köln” ansamblis töötav Sviridov on selle ajaloo noorim kontsertmeister. Ta mängib hinnalisel Januarius Gagliano viiulil, mille on tema kasutusse andnud Jumpstart Jr-fond Amsterdamis.

Sviridov esineb regulaarselt Euroopa mainekates saalides ning festivalidel. Tema lavapartnerite hulka kuuluvad näiteks metsosopran Vivica Genauz, kontratenor Andreas Scholl, viiuldaja-kontratenor Dmitri Sinkovski, plokkflöödimängijad Dorothee Oberlingen ja Erik Bosgraaf jpt. Äärmiselt edukas on ka tema enda poolt 2014. aastal asutatud barokkansambel “Ludus Instrumentalis”, mis on tänaseks pälvinud juba mitmeid mainekaid konkursivõite.

Lisaks solisti ja kammermuusikukarjäärile õpetab Sviridov 2018. aastast alates barokkviiulit Bremeni Kunstide Kõrgkoolis.