Farištamo Eller

Kaasaegse improvisatsiooni tunnitasuline külalisõppejõud

Foto: Jaan Krivel

Farištamo Eller on pianist, kammeransamblist ja improvisaator. Aastast 2016 töötab ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias vabaimprovisatsiooni ja vabaimprovisatsiooni stuudio õppejõuna. Ta on loonud Eesti 100 raames lihtsad klaveripalad, et innustada kõiki kaasaegsete klaverimänguvõtetega lõbusal ja harival viisil tutvuma. Siin on palade noodid, videod ja ka võtteid selgitavad videod: faristamo.com/ev100

Aastal 2014 lõpetas ta Baseli Muusikaakadeemias vabaimprovisatsiooni eriala prof. Fred Frithi, Alfred Zimmerlini ja Rudolf Lutzu juures.

Aastast 2004 õppis ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias klaveri erialal prof. Valdur Rootsi ja Marko Martini juures ja omandas sealsamas magistrikraadi aastal 2011. Aastatel 2006-07 täiendas ta end ERASMUS stipendiumiga Helsingis Sibeliuse Akadeemias prof. Jussi Siirala juures.

Ta on nii kodu- kui välismaal osalenud meistrikursustel, konkurssidel, erinevates projektides näiteks kaasaegsete tantsijatega (Kopenhaagenis Kaasaegse tantsu akadeemias), näitlejatega (näidend: Klaver, Kloun ja Harri – muusika ja klaverimäng), animaatoriga (Marita Lumi improvisatsioonilises duos PIANIMA), näitleja Aita Vaheri ja kitarristi Theodore Parkeriga tõid nad lavale Artur Alliksaare luuetusest inspireeritud improvisatsioonilise teose ning andnud kontserte paljude erinevate koosseisudega Eestis ja välismaal. Klaveriduos KeAmo mängib ta koos pianist Merike Poomiga juba üheteistkümnendat aastat. Ta on teinud koostööd erinevate heliloojatega (Pärt, Andriessen, Alvarado, Penderecki, Palsson), mänginud põnevatel kontsertidel kaasaegse muusika ansambliga New4Art Šveitsis.,olnud Eesti Kunstikadeemia Kammerkoori dirigent 5 aastat ja ühe suve olnud praktikal Berliinis Neuköllner Operis.