Matti Reimann

Instrumentaalkammermuusika emeriitprofessor

Matti Reimann on õppinud klaverit Tallinna Riiklikus Konservatooriumis prof Bruno Lukki juures ja võtnud tunde Peterburi Konservatooriumis prof Nadežda Golubovskajalt. Samas õppeasutuses õppis ta kaks aastat ka prof Nikolai Rabinovitši dirigeerimise klassis. Hiljem täiendas Reimann end veel Moskvas Gnessinite nim Muusikapedagoogikainstituudis.

Matti Reimann on andnud soolokontserte mitmetes riikides. Tähtsa osa tema tegevusest on moodustanud esinemised koos sümfooniaorkestritega selliste dirigentide nagu Karl Eliasberg, Roman Matsov, Saulius
Sondetskis, Eri Klas, Peeter Lilje, Nikolai Rabinovitš, Veronika Dudarova, Viktor Barsov, Aleksandr Dmitrijev ja kõige rohkem Neeme Järvi juhatusel. Reimanni esituses on kõlanud paljude eesti heliloojate teoste esiettekanded. Eri aegadel on ta salvestanud arvukalt teoseid Eesti Raadiole ja ETV-le. Samuti on ta teinud palju kontserte, telesaateid ja lindistusi koos venna Tõnu Reimanniga.

Reimann on kahel korral pälvinud ajalehe Sirp aastapreemia muusikakriitika eest. Aastal 2014 omistati talle Eesti Kultuurkapitali Helikunsti sihtkapitali aastaauhind. Matti Reimann töötab tänaseni emeriitprofessorina Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.

Vaata ka: Eesti Muusika Infokeskus