IV suvekursus noortele pianistidele

11.-15. augustini 2020 toimub Kuressaare muusikakoolis IV Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suvekursus noortele pianistidele. Kursuse raames annavad muusika- ja teatriakadeemia klaveriõppejõud meistriklassitunde noortele pianistidele üle Eesti. Lisaks toimuvad mitmed kontserdid, kus astuvad üles nii kursusi läbiviivad õppejõud kui ka seal osalevad noored pianistid. Kõik suvekursuse kontserdid on avatud publikule!

Fotol on meenutus 2019. aasta kursusest; ühispilt on tehtud pärast lõppkontserti Uuemõisa mõisa ees (varemalt on kursus toimunud Haapsalus, seekord leiab sündmus aset Kuressaares).

Suvekursuse avakontserdil esinevad Peep Lassmann, Mati Mikalai, Age Juurikas ja Kai Ratassepp ning see toimub teisipäeval, 11. augustil kell 18.00 Kuressaare muusikakooli saalis. Noori pianiste on võimalik kuulata samas paigas reedel, 14. augustil kell 18.00 ja laupäeval, 15. augustil kell 14.00.

Muusika- ja teatriakadeemia klahvpillide eriala õppejuhi, vanemlektori Mati Mikalai sõnul on huvi suvelaagri vastu suur ning sellest on saanud oodatud sündmus Eesti noorte pianistide ning nende õpetajate jaoks.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia peab väga oluliseks aidata kaasa noorte talentide arengule juba enne nende ülikooli õppima asumist. Raamistiku selleks aitab luua akadeemia mitmetahuline noorteprogramm, kuhu kuuluvad muuhulgas EMTA noorteakadeemia tegevused, iga-aastane pianistide suvekursus ning rahvusvaheline konkurss "Noor muusik".