SügisFest 2019 / EMTA 100

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemial täitus 28. septembril 100. tegevusaasta ning valmis EMTA kauaoodatud kontserdi- ja teatrimaja, mis viis ellu ammuse unistuse pakkuda kuulajatele kõrgel tasemel kvaliteetseid muusikaelamusi suurepärase akustikaga saalis. 28.09–2.10 toimus EMTA 100 juubelifestival, mis ühendati EMTA kontserdihooaja esindussündmuseks kujunenud muusikafestivaliga SügisFest, mis tähistas 2019. a sügisel samuti ümmargust tähtpäeva ehk 20. toimumisaastat.

Viiepäevasel juubelifestivalil avas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia oma uksed ja avalikkusele tutvustati EMTA mitmekülgset tegevust, siin õppivaid ja õpetavaid interpreete, heliloojaid, koorijuhte ja teadlasi, orkestridirigente, pärimusmuusikuid, pedagooge, näitlejaid, dramaturge ja lavastajaid, jazzmuusikuid, kultuurikorraldajaid jpt ning muidugi vastvalminud saalikompleksi. Festival aitas populariseerida EMTA kui Eesti ainsa muusika- ja teatriülikooli tegevust, tõsta klassikalise, nüüdis-, jazz- ja pärimusmuusika kõlapinda ning pakkuda paljude tasuta sündmustega kvaliteetset programmi laiale kuulajaskonnale. Koostöös Eesti Muusikanõukoguga toimus ka rahvusvahelise muusikapäeva traditsiooniline muusikapreemiate gala 1. oktoobril EMTA suures saalis.

 

PROGRAMM

Laupäev, 28.09

kell 18.00 / EMTA suur saal / kutsetega
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia 100. Kontserdi- ja teatrimaja pidulik avakontsert
EMTA sümfooniaorkester ja koor
Solistid Kerstin Laanemets (flööt), Vittoria Ecclesia (klarnet), Jakob Peäske (fagott), Rene Laur (saksofon), Märt Metsla (trompet), Johan Randvere (klaver)
Dirigent Arvo Volmer
Kavas
Tõnu Kõrvits – „Ta kõneleb vaikselt” koorile ja sümfooniaorkestrile (maailmaesiettekanne)
Heino Eller – „Koit“
Arvo Pärt – „Perpetuum mobile“
Eino Tamberg – „Concerto grosso“

kell 20.30 ja 21.30 / EMTA black box / kutsetega
„Kummardus alustajatele“
EMTA lavakunsti osakonna 29. ja 30. lennu üliõpilased Marta Aliide Jakovski, Elo Tuule Järv, Maria Teresa Kalmet, Merlin Kivi, Maria Koff, Maris Lüüs, Elise Metsanurk, Maarja Mõts, Maarja Johanna Mägi, Roos Lisette Parmas, Tuuli Maarja Põldma, Kristiin Räägel, Margaret Sarv, Hardo Adamson, Kalju Karl Kivi, Jaan Tristan Kolberg, Martin Kork, Karel Käos, Alden Marcus Mayfield, Jass Kalev Mäe, Hardi Möller, Ken Rüütel, Erik Richard Salumäe, Mark Erik Savi, Oskar Seeman
Kava koostajad Anu Lamp ja Riina Roose

Pühapäev, 29.09

kell 12.00 / EMTA suur saal / kutsetega
EMTA juubeliaktus ning audoktorite ja auliikmete promoveerimine

kell 16.00 / EMTA suur saal / tasuta
„Aegade side“
EMTA õppejõudude ja üliõpilaste pidulik ühiskontsert
Nadia Kurem (sopran), Juhan Tralla (tenor), Žilvinas Steponas Miškinis (bass), Toomas Vavilov (klarnet), Peeter Sarapuu (fagott), Kalervo Kulmala (metsasarv), Indrek Vau (trompet), Mari Poll (viiul), Triin Ruubel (viiul), Katariina Maria Kits (viiul), Johanna Vahermägi (vioola), Henry-David Varema (tšello), Regina Udod (kontrabass), Ilana Makarina (klaver), Ivari Ilja (klaver), Peep Lassmann (klaver), Mihkel Poll (klaver), Age Juurikas (klaver)
Kavas Mozart, Schubert, Chopin, Milhaud, Mascagni, Eller, Saar, Mägi, Tamberg jt

kell 17.30 / EMTA black box / tasuta
Kreutzwaldi „Eesti rahva ennemuistsed jutud“ I osa
EMTA lavakunsti osakonna 30. lennu üliõpilased Margaret Sarv, Jaan Tristan Kolberg, Merlin Kivi, Hardi Möller, Tuuli Maarja Põldma, Jass Kalev Mäe, Marta Aliide Jakovski, Alden Marcus Mayfield, Maria Teresa Kalmet, Erik Richard Salumäe
Juhendajad Jaak Prints, Bert Raudsep ja Christopher Rajaveer

kell 17.40–18.00 / ruum D411 / tasuta
Hetked barokiga
EMTA varajase muusika üliõpilased Leena Laas (barokkviiul), Laur Ints (barokkviiul), Kristiina Under (sopran), Cristina Ortiz Díaz (traversflööt), Meeri Kraas (klavessiin) ja ajaloolise tantsu kursustest osavõtjad Viktoria Agnese Vancāne, Jānis Sustrups, Raido Lill
Kaastegevad õppejõud Imbi Tarum, Meelis Orgse ja Virve Kurbel

kell 18.05–18.25 / ruum D311 / tasuta
Hetked jazziga
EMTA jazzmuusika üliõpilased Elina Hokkanen (laul), Artis Boriss (klaver), Karl Madis Pennar (kitarr)

kell 18.05–18.25 / ruum D511 / tasuta
Hetked Messiaeniga
Peep Lassmann (klaver)

kell 18.30–18.50 / ruum D511 / tasuta
Hetked Mozartiga
Mari Poll (viiul), Henry-David Varema (tšello), Mihkel Poll (klaver), klaveriduo Tiiu Sisask – Maila Laidna

kell 19.00 / EMTA suur saal / tasuta
EMTA kaasaegsete etenduskunstide ning kaasaegse improvisatsiooni erialade magistriõppe üliõpilaste performance
EMTA kaasaegsete etenduskunstide üliõpilased Agnes Oberauer, Andreea Tudose, Iveta Pole, Joonas Tagel, Keithy Kuuspu, Lea Sekulic, Liisa Saaremäel, Markus Truup, Marshall Charles Stay, Martina Buhagiar, Paolo Panizza, Ragnar Uustal, Rasmus Kaljujärv, Seren Oroszvary, Simona Medolago, Seo Hwon Ji ning kaasaegse improvisatsiooni tudengid ja vilistlased Karolin Kõrre (hääl), Eve Neumann (saksofon), Indrek Palu (viiul), Juan Fran Cabrera (viiul), Ville Lodders (tšello), Lassi Kari (kontrabass), Jekaterina Semenova (akordion)
Juhendajad Jüri Nael ja Anto Pett

kell 20.00 / EMTA black box / tasuta
Kreutzwaldi „Eesti rahva ennemuistsed jutud“ II osa
EMTA lavakunsti osakonna 30. lennu üliõpilased Maarja Mõts, Karel Käos, Elo Tuule Järv, Mark Erik Savi, Roos Lisette Parmas, Kalju Karl Kivi, Maria Koff, Hardo Adamson
Juhendajad Jaak Prints, Bert Raudsep ja Christopher Rajaveer

kell 20.05–20.25 / ruum D511 / tasuta
Hetked vokaalmuusikaga
EMTA lauluüliõpilased Katri Juss (sopran), Ursula Roomere (sopran), Emilie Caupin (metsosopran), Jakob Tomson (bariton)
Noori lauljaid tutvustab Nadia Kurem
Klaveril Irina Oja

kell 20.30 / EMTA suur saal / tasuta
„Võrad ja võrsed“
EMTA Uue Muusika Ansambel ja ansambel U:
Maria Elonen (flööt), Karl Tipp (saksofon), Sandra Klimaité (vioola), Tilda Matleena Lauha (klaver), Paolo Pellegrini (klarnet), Àki Sebastian Frostason (video), Merje Roomere (viiul), Helena Tuuling (klarnet), Levi-Danel Mägila (tšello), Vambola Krigul (löökpillid), Taavi Kerikmäe (modulaarsüntesaator)
Kunstiline juht Taavi Kerikmäe
Kavas Kasemets, Tulve, Yeung Ho, Hallik

kell 21.30 / EMTA suur saal / tasuta
„Imeliku inimese unenägu“
Improvisatsiooniline kontsert-etendus Dostojevski jutustuse ainetel
Anne-Liis Poll, Anto Pett, Jaak Sooäär, Tanel Ruben ning Jaak Prints

kell 22.10–22.30 / ruum D511 / tasuta
Hetked Sumeraga
Toomas Vavilov (klarnet)

kell 22.30 / EMTA black box / tasuta
Jam session
EMTA jazzmuusika eriala õppejõud ja tudengid

kell 23.30 / EMTA kammersaal / tasuta
Disko
DJ Tõnu Kõrvits

Esmaspäev, 30.09

kell 12.00 / EMTA black box / tasuta
Prof Kristel Pappeli arutlus ümber Mozarti ooperi „Figaro pulm“ 

kell 13.00 / EMTA suur saal / tasuta
Ooperikontsert. Katkendid Mozarti ooperist „Figaro pulm“ 
EMTA lauluüliõpilased ja vilistlased Kadri Kõrvek (sopran), Silja Sevonkari (sopran), Merit Kraav (sopran), Merilin Taul (metsosopran), Karis Trass (metsosopran), Hyun Woo Lee (tenor), Erki Lillemets (bariton), Tamar Nugis (bariton), Žilvinas Steponas Miškinis (bass)
EMTA üliõpilaste, õppejõudude ja vilistlaste kammerorkester
Dirigent Arvo Volmer

kell 14.00 / EMTA kontserdi- ja teatrimaja fuajee ning galerii / tasuta
Enno Halleki ekspositsiooni „Da capo al fine“ tutvustus
Näitust tutvustab kuraator Harry Liivrand

kell 17.00 / EMTA kammersaal / tasuta
EMTA juubelialbumi esitlus

Teisipäev, 1. oktoober
Rahvusvaheline muusikapäev

kell 11.00 / multimeediakeskus D501 / tasuta
Multimeediakeskuse esitlus
Paolo Girol, Juan Fran Cabrera, Natalia Wójcik, Paul Klooren

kell 13.00 / auditoorium A402 / tasuta
Prof Toomas Siitani loeng „Muusikaharidus: sisse- ja väljavaateid“

kell 14.00 / EMTA kammersaal / tasuta
EMTA välistudengite kontsert
Milda Drejerytė (sopran), Iida-Annikki Helanterä (flööt), Anastasiia Polubotko (oboe), Hyesoo Kim (klarnet), ZhenYu Cao (fagott), Jae Wook Sung (metsasarv), Jūlija Širokova (vioola), Ruslan Petrov (tšello), Ilana Lode (klaver), Juuli Vaulasvirta (klaver), Julius Paukšte (klaver)
Kavas Beethoven, Chopin, Ibert, Pärt jt

kell 19.00 / EMTA suur saal ja black box / kutsetega
Rahvusvahelise muusikapäeva gala
Eesti Muusikanõukogu ja Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemiate tseremoonia
EMTA sinfonietta
Dirigent Kaspar Mänd
Lavastaja Jaak Prints
Koostöös Eesti Muusikanõukoguga

Kolmapäev, 2. oktoober
SügisFest 20 muusikapidu

kell 19.00 / EMTA suur saal / tasuta
EMTA muusika interpretatsiooni ja jazzmuusika erialade üliõpilased
Yena Choi (sopran), Hyesoo Kim (klarnet), Katariina Maria Kits (viiul), Maria Mutso (tšello), Mantas Šernius (klaver), Hyewon Chung (klaver), Karl Madis Pennar (kitarr), Robert Rebane (bass), Jeremia Kangas (trummid), Rain Rämmal (klahvpillid), Henno Kelp (basskitarr) Boriss Hrebtukov (trummid), Kristin Kalnapenk (vokaal), Klāvs Ābols (klahvpillid), Thomas Brunbjerg (kitarr), Karl Tammaru (bass), Allan Kaljaste (saksofon), Pēteris Ancveriņš (saksofon), Mikk Uusmäe (trompet)
Klaveril Lea Leiten, Anneli Tohver, Mihkel Poll
Kavas Tšaikovski, Šostakovitš, Liszt, Rahmaninov, Verdi, Sarasate, Tüür, Hancock/Maupin, Pennar, Rämmal/Kelp/Hrebtukov

kell 20.00 / EMTA black box / tasuta
EMTA kompositsiooni eriala üliõpilaste uudislooming muusika interpretatsiooni tudengite esituses
„Värske veri“

Olga Ivakina (hääl), Kristjan Lume (flööt), Kerit Ilves (klarnet), Paolo Pellegrini (klarnet), Vittoria Ecclesia (klarnet), Ingvar Leerimaa (tromboon), Ella Mimosa Laine (tromboon), Margus Toompere (tromboon), Guido Kongas (tromboon), Merike Heidelberg (vioola), Juho Ahmas (tšello), Siluan Hirvoja (tšello), Andrea Albanese (live-elektroonika)
Kavas Leonardo Caputo, Davide Umbrello, Otto Iivari, Ruth Alon, Astra Susi, Hando Põldmäe, Bonnie Yung (maailmaesiettekanded)

kell 21.00 / EMTA suur saal / tasuta
EMTA pärimusmuusika eriala õppejõud ja üliõpilased
Hanna-Liia Kiipus, Karolin Vetevoog, Laura Lehto, Svetlana Rodionova, Karoliina Kreintaal, Juhan Uppin, Tarmo Kivisilla, Tuule Kann, Leanne Barbo, Janika Oras, Katariin Raska, laulu- ja pilliansamblid jt

28.09 kuni 2.10 / multimeediakeskus D501 / tasuta
OPENING/AVAMINE/AVANEMINE
EMTA  audiovisuaalse loomingu tudengite installatsioon
Juan Fran Cabrera, Natalia Wójcik, Paul Klooren.
Juhendaja Einike Leppik