Jazzmuusika

Õppejuht prof Jaak Sooäär

Jazzmuusika eriala pakub kaasaegse jazzi ja improvisatsiooni keskkonnas edumeelset haridust, milles on olulisel kohal nii jazzmuusika traditsiooni omandamine kui innovatiivsuse arendamine. Õppetöö keskmes on tudengi individuaalsus, mille arendamiseks pakub osakond mitmekülgseid võimalusi. On oluline, et iga tudeng oskab leida enda jaoks sobiva tee, omades samas laia silmaringi jazzmuusika minevikust ja olevikust. Igapäevases õppetöös on suur osa ansamblitel, sest koos mängimine ja kommunikatsioon on jazzmuusikas eriti olulised.

Kümnekonna tegevusaasta jooksul on jazzmuusika õppes olnud väga oluline roll rahvusvahelistel projektidel. Pea iga aasta on osakond korraldanud mõne suure rahvusvahelise kursuse ("Crossing Borders" 2005–2010, "Nomazz Meets the Baltics" 2011–2012, "Girl Power in Jazz" 2014)  samuti toimub igal aastal arvukalt õppejõudude ja tudengite vahetusi. 2011. aastal tegid kultuuripealinna jazzresidentuuride projekti raames EMTAs meistriklasse maailmakuulsad muusikud Dave Liebman (saksofon, USA) ja Django Bates (klahvpillid, Inglismaa). EMTA on ka aktiivne IASJ’i (International Association of Schools of Jazz) liige.

Jazzmuusika erialal õpetavad aktiivsed tegevmuusikud kitarrist Jaak Sooäär, löökpillimängija Tanel Ruben, saksofonist ja helilooja Raul Sööt, pianist Kristjan Randalu, bassist Taavo Remmel, vokalist Kadri Voorand ning trompetist ja arranžeerija Teet Raik. Õppejõudude erinäolisus annab tudengitele võimaluse tutvuda õpingute jooksul jazzi eri tahkudega. Võib-olla just tänu sellele on tudengid viimastel aastatel olnud võidukad ka mitmetel rahvusvahelistel konkurssidel.

Kontaktid

Save