Sofia Filippou

Sofia Filippou (Σofia) töötab iseseisva tantsukunstnikuna. Ta tantsib elu mõistmiseks. Viimased 26 aastat, 11 kuud (ja edasi lugedes) on ta uurinud, kuidas olla maailmas inimesena, kehana, tantsuna.

Tema praktika tuuma moodustavad kaasaegne tants, kontaktimprovisatsioon, somaatilised uuringud, performance-kunst ja argentiina tango. Ta eksperimenteerib sageli ka teistes valdkondades nagu loovkirjutamine, joonistamine ja filmitegemine.

Tal on bakalaureusekraad tantsu- ja draama erialal Royal Hollowayst (London). Viimastel aastatel on ta teinud soolotöid (O (or a small glimpse of someone’s eternity), The Performance, MANIFESTO: an improvisation) ning koostööd erinevate artistide ja institutsioonidega (Marie Chabert (Phe-NoumeNOW, 2019) Vinicius Salles (OX, 2017), Tate Modern (Tate Exchange 2017-18), Emilia Robinson becoming animal ja Eline Selgis (ABOUT US: choreographies of hugging 2022)). Ta on osa etenduskunstiduost Eva O. & Σofia, nende tööd on auhinnatud kestvustantsulavastus Untitled. 2019. (Body, water, found objects, food, watercolour, ink, tape, fabric. 100×100), 2019mutual agreement, 2019, ja where does the point go when we miss it, 2021.

Alates oma 2020. aasta residentuurist on ta olnud TantsuRUUMi aktiivne kuraatoriliige ja resideerub Tallinnas, kus jätkab oma liikumis- ja loomepraktika arendamist ning oma lemmikasjade nautimist.

Hetkel õpib Sofia Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias kaasaegsete etenduskunstide magistriõppes (Contemporary Physical Performance Making – CPPM, 2022-2024).

Sofia looming lähtub kehalisusest ning tunnetamise ja tajumise vahelisest dünaamikast. Tema eesmärk on kehade dialoogi viimine. Talle meeldivad kehad. Talle meeldivad mängud, mõistatused, naljad; taimede, sambla ja seentega seltsimine ja kõik merega seonduv; matkamine ja mikrofoni rääkimine.

Talle meeldib mõnikord laulda.

Talle meeldib alati tantsida.

Kontakt: E-post: Sofia.filippou@eamt.ee
Veebisait: https://sofakifil.wixsite.com/sofiafilippou/projects-6