Doctoral Performance. Piret Jaaks

05.06.2021 at 19:00
Vaba Lava Narva teatrikeskus

Minu Narva – Моя Нарва

Какое место в Нарве для тебя самое важное?
Почему ты не уезжаешь из Нарвы?
На каком языке говорят рыбы в реке Нарова?

„Minu Narva – Моя Нарва“ on kogukonnateatri lavastus narvakatelt narvakatele, kus kõlavad tänaste inimeste lood. Lavastuses astuvad üles harrastustrupi MART liikmed ja erinevas eas linnakodanikud. Nad jutustavad lugusid linnast, kus nad on üles kasvanud, kus nad elavad ja mida nad armastavad. Ka publik ei pea jääma pealtvaatajaks, vaid on oodatud kaasa mõtlema ja rääkima.

„Kogukonnateater“ on lavastuse loomise viis, millest võtavad osa kaks poolt. Kõigepealt kogukond oma liikmete kaudu – inimeste kaudu, kellel võib, kuid ei pruugi olla varasem kokkupuude eneseväljenduse või teatriga, kuid kellel on soov ja huvi uurida lugusid enda ümber ja sees ning neid teistega jagada. Teiselt poolt professionaalsed loomeinimesed, kes aitavad leida, sõnastada ja muuta kogukonna jaoks olulised teemad nähtavaks ja valida selleks sobilikud kunstilised väljendusvormid.

Kogukonnateatri projekt „Minu Narva – Моя Нарва“ on koostööprojekt Narva linnakodanike, Vaba Lava Narva teatrikeskuse ja Eesti Teatri- ja Draamahariduse Seltsi (ETDS) vahel.

Lavastaja – Katrin Nielsen, ETDS
Lavastaja assistent – Svetlana Ivanova, MART (Moution of Art)
Dramaturg – Piret Jaaks
Video- ja helikujundus – Meelis Muhu
Idee autor ja projektijuht – Liia Kanemägi, ETDS

TASUTA/eelregistreerimisega. Rohkem infot: https://vabalava.ee/programm/minu-narva-2/

Projekt saab teoks tänu Briti Nõukogule, kes toetab #PeopleToPeople programmi kaudu sotsiaalse ühtekuuluvuse projekte Eestis. Lisainfo Briti Nõukogu töö kohta Eestis www.britishcouncil.ee

Lavastuse väljatoomist finantseerib Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond
(Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia EMTASTRA projekt).