72 päeva

24.03.2022 at 19:00
Black box

72 päeva 72 päeva

Semper/Ojasoo/Veronesi

Aastal 1889 kihutab Ameerika ajakirjanik Nellie Bly ümber maailma, näitamaks kõigile, et ta suudab olla kiirem kui Jules Verne’i poolt väljamõeldud briti härrasmees Phileas Fogg ja tema 80 päeva ümbermaailmareis. Bly nõuab loorbereid ja need ta ka saab, plaanitud 75 päeva asemel kestab tema reis New Yorgist New Yorki rekordilised 72 päeva.

Lisaks reaalsele ruumis ja ajas kulgevale reisile on Bly’l ka sootuks keerulisem ülesanne – lakkamatult kirjeldada oma lugejatele aurikuilluminaatorist ja rongiaknast nähtavat. Justkui peatselt leiutatav futuristlik maalikunst, on Bly teedrajav ajakirjanduslik eksperiment kui pisikesteks tükkideks pihustatud ja rütmiliselt pulseeriv skits üha kiirust koguvast ja väiksemaks jäävast maailmast, kus ka kirjutaja ise ei malda paigal püsida.

Sarnaselt Bly rutakale ja ootamatule reisile on ka meie 72 päeva kestnud tripp kujuteldava ajavaguni aknast nähtava peegeldus. Üheteistkümnest noorest näitlejannast moodustuv ansambel pööritab vaatajate ees kaleidoskoopi nähtavast ja nähtamatust. Teatriõhtu saab olema naiselik pilt maailmast, pilt, mis on ühtaegu tundlik ja õrn ning hämaralt metsik, kütkestav oma muutlikus ja samas intrigeerivas kohalolus.

Autorid ja lavastajad Ene-Liis Semper ja Tiit Ojasoo
Keha dramaturgia Giacomo Veronesi

Laval Liisa Saaremäel, Keithy Kuuspu, Kristiin Räägel (Tallinna Linnateater) ja EMTA lavakunsti osakonna 31. lennu üliõpilased Alice Siil, Astra Irene Susi, Emili Rohumaa, Hanna Brigita Jaanovits, Hele-Riin Palumaa, Kristin Prits, Kristina Preimann, Lauren Grinberg.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia teatrikunsti doktorantide Tiit Ojasoo ja Giacomo Veronesi doktorilavastus

Esietendus 20. veebruaril 2022 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia black box‘is

Vaid loetud etendused ja kohtade arv piiratud!


Vastavalt valitsuse korraldusele koroonaviiruse tõkestamiseks tuleb kõigil teatrikülastajatel etendusele pääsemiseks esitada vaktsiinipass või COVID-19 läbipõdemist kinnitav tõend ning isikut tõendav dokument (ID-kaart, juhiluba, pass).

Nakkusohutust tuleb tõendada ka 12–17-aastastel teatrikülastajatel. Tõendamiseks sobib vaktsiinipass, COVID-viiruse läbipõdemise tõend ning tervishoiutöötaja poolt tehtud koroonaviiruse testi tõend negatiivse tulemusega.

Kehtib ka litsentseeritud kooliõe juures tehtud testi tulemus.

Kohustuslik on kanda maski kogu teatrikülastuse vältel.

Palume etendusteks aegsasti kohal olla, sest tõendite kontrollimine võtab aega.