1. oktoobril tähistatakse rahvusvahelist muusikapäeva. Rahvusvahelise muusikapäeva eesmärgiks on juhtida tähelepanu muusikavaldkonnale, tõsta esile valdkonnas tegutsevaid muusikuid ja panna märkama mitmekesist helide maailma meie ümber. Sellel aastal on muusikapäeva programmi kirja pandud 57 üritust 11 maakonnas. 

Tänavu langeb 1. oktoober pühapäevale, mis annab hea võimaluse kogu perega muusika nautimiseks. Näiteks sisustavad muusikaõpilased Viljandist, Pärnust, Tartust ning Tallinnast Eesti Lastekirjanduse Keskuses terve päeva pilli- ja muinaslugude ehk „Muusikaliste maiuspaladega“, rahvusooper Estonia lavale jõuab lastemuusikal „Pipi Pikksukk“, Viljandimaale aga Tartu Arsise käsikellade ansambel.  

Üle Eesti on võimalik Muusikapäeval kuulata nimekaid kollektiive ja soliste nagu Vanemuise Sümfooniaorkester Tartus, kammerkoor Collegium Musicale Valgamaal, Nele-Liis Vaiksoo Lääne-Virumaal, Raiko Raalik, Juuli Lill Pärnumaal, Silver Sepp Tartumaal, Harjumaal Korporatsioon Rotalia meeskoor, pealinnas aga kammerkoor Voces Tallinn ning Eesti Panga kammerkoor. Traditsiooniliselt korraldab kontserdimaratoni Vene Kultuurikeskus Tallinnas. 

Muusikapäeva programmi rikastavad Narva, Viimsi, Tabasalu, Kehra, Mustvee, Tõrva, MUBA muusikakoolide ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia noored artistid.

EMTA black box‘is tähistatakse rahvusvahelist muusikapäeva seitsmetunnise ruumilise installatsiooniga (kell 10.00–17.00). Teoste autoriteks on maailma erinevatest paikadest pärit heliloojad, kes vastasid akadeemia üleskutsele saata muusikapäeva sündmuseks oma ruumilist heliloomingut. Heliinstallatsiooni kuraator on Hans-Gunter Lock. Rohkem infot siit. Kell 12.00 ootame kuulajaid Kaja Kultuurikeskusesse, kus astuvad üles EMTA puhkpilliorkester ja pianist Johan Randvere Toomas Vavilovi juhatamisel. Lisainfo siit. Euroopa Elamuskeskuses  astuvad kell 12.00 üles akadeemia üliõpilane Melissa Carita Ots (viiul) ja vilistlane Ruta Kuļikovska (vioola).

Kontsertidele lisaks leiab Tartu Ülikooli raamatukogu fuajees aset Psühhodisko plaadilaat, kus on oma lettidega kohal rahvusvaheliste plaadipoodide esindajad ja Eesti väikesed plaadipoed. Eduard Tubina Muuseumis Alatskivil on võimalik kohtuda skulpturist Joonatan Mäggiga, kes on sidunud enda tegevusega kaks suurt kirge – muusika ja sepise eriala ning räägib oma skulptuurist „Kohtumine Bachiga“. Muusikapäeva programmist leiab nii tasuta kui tasulisi sündmusi. Kogu programmiga saab tutvuda Muusikapäeva kodulehelt www.muusikapaev.ee/programm

Muusikapäeva lahutamatuks osaks on valdkonna säravamate tegijate tunnustamine. Sellel aastal tehakse seda suure muusikamänguga. Rahvusvahelise muusikapäeva suursündmusel Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suures saalis esitatakse kauneid teoseid ning jagatakse välja iga-aastased kauaoodatud Eesti Muusikanõukogu ja Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemiad. Kõigil muusikasõpradel on võimalik Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias pidulikust tähistamisest osa saada Eesti Televisiooni vahendusel või sündmuse keskel kohapeal. Selleks on müügil eksklusiivsed piiratud koguses pääsmed Fienta keskkonnas.

Rohkem infot:
Muusikapäev.ee
Facebook: Muusikapäev