Mikrokraadiprogramm: Muusikaproduktsioon ja laulukirjutamine 2024–2025

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia muusikaproduktsiooni ja laulukirjutamise mikrokraadiprogramm annab osalejale ideaalse võimaluse arendada loovust ning omandada teadmisi ning tehnilisi oskusi oma kunstiliste ideede realiseerimiseks.

Olenemata sellest, kas oled alustav laulukirjutaja, kes soovib arendada oma oskuseid, või muusikaprodutsent, kelle eesmärgiks on laiendada erialast ampluaad – mikrokraadiprogrammi läbimine annab Sulle vajalikud teadmised ja oskused edukaks toimetulekuks tänapäevases konkureerivas muusikatööstuses.

Praktilise õppe ning põhjalike kontseptsioonide ja teooriate kombinatsiooni kaudu omandatakse vajalikud teadmised ja oskused professionaalsel tasemel helisalvestuste ning mikside produtseerimiseks. Mikrokraadiprogrammis käsitletakse muusikaproduktsiooni kunstilisest vaatenurgast. Produtsent on kui loomejuht – helidisainer, kes kujundab enda isikupärase kõlakarakteri ja artistliku stiili, st enda helilise sõrmejälje (ingl sonic fingerprint). Õppijaid juhendatakse õppetöös igal sammul – alates muusikaproduktsiooni ja laulukirjutamise baasteadmistest kuni põhjalike signaalitöötlustehnikateni. Õppetöö käigus on võimalik tutvuda tipptasemel tehnoloogiate ja stuudiotega. Õpitakse tundma ja kasutama vajalikke töövahendeid, mis aitavad realiseerida muusikalist visiooni. Käsitletavad teemad on üksteisega seotud nii grupi- ja kodutööde kui ka individuaalsete ülesannete puhul.

 

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia mikrokraadiprogramm muusikaproduktsioon ja laulukirjutamine on loodud ja kujundatud heliloomingu ja improvisatsioonilise muusika osakonnas koostöös EMTA täienduskoolituskeskusega.