Muusikakultuur ja muusikateadus

Muusika on Sind alati huvitanud. Sa armastad erinevaid muusikastiile, aga võib-olla oled muusikaga isegi aktiivselt tegelenud: laulnud kooris, mänginud bändis või orkestris, õppinud mõnda pilli või tegutsenud DJ-na. Sa ei arva, et Sinust peaks saama tingimata tippmuusik, kuid tahaksid, et muusikal oleks Sinu elus oluline roll ka edaspidi – elukutsena. Äkki oled pidanud korraldama mõnd muusikaüritust? Või mõelnud endast kui muusikakriitikust? Kas tahaksid saada laiapõhjalise humanitaarhariduse ning olla infospetsialist aina laieneval muusikamaastikul? Kas arutlemine muusikateemadel tundub äge?

Sa pole võib-olla kindel oma muusika-alastes teadmistes või pole saanud süstemaatilist koolitust solfedžos. See ei ole probleem – sellele erialale astumisel ei ole muusikateooria katseid. Me usume, et muusikateooriat saame me Sulle vajadusel õpetada. Kuid me ei saa õpetada huvi ja soovi muusikaga tegeleda ning sügavat kultuurihuvi, mis sellise tegevusega paratamatult kaasas käib. Kui Sul on need olemas ja kirjalik eneseväljendus ei tekita Sinus hirmu, siis oled väga oodatud meile õppima!

Muusikakultuuri eriala lõpetanuna saab Sinust laia profiiliga muusikaspetsialist, keda oodatakse tööle valdkondadesse, mis eeldavad muusika ja muusikakultuuri head tundmist. Sa võid hakata tegutsema muusika- või kultuurinõunikuna riigi või mõnes kohaliku omavalitsuse asutustes, muusikasündmuste korraldajana, infospetsialistina teadus- või haridusasutuses ning näiteks eksperdi või sisendiandjana erinevat tüüpi meedias, aga miks mitte ka meditsiinis (muusikateraapia, music medicine).

Juhul kui Sul tekib õpingute ajal huvi mingi konkreetse muusikavaldkonna vastu, mida sooviksid süvendatult edasi uurida, oled oodatud jätkama õpinguid magistriõppes muusikateaduse erialal!