Lavakunsti osakond koolitab mitmekülgsete praktiliste oskuste ning laialdaste teoreetiliste teadmistega teatripraktikuid tööks kutselises teatris ja etenduskunstide eri valdkondades. Lavakunsti osakonna vilistlased rikastavad nii kohalikku kui ka rahvusvahelist teatripilti ning töötavad erialaselt nii laval, filmis, televisioonis kui ka raadios. Õppejõud on kogenud tegevnäitlejad ja -lavastajad, koreograafid, teatri- ja muusikapedagoogid, teatriloolased ning teiste teatri- ja humanitaaralade esindajad. EMTAs on teatrierialasid võimalik õppida kõikidel kõrghariduse õppeastmetel.
Bakalaureuseõpe
Bakalaureuseõpe põhineb tugeval psühholoogilise sõnateatri traditsioonil, mis on ühendatud teatrikunsti kaasaegsete suundumustega. Õpingud kestavad neli aastat ja vastuvõtt toimub üle aasta. Õppida saab näitleja, lavastaja või dramaturgi õppesuunal.
Magistriõpe
Magistriõppes on võimalik valida kahe magistriõppekava vahel. Eestikeelne kaheaastane teatrikunsti ja teatripedagoogika magistriõpe võimaldab teatrialaseid teadmisi süvendada, teha tutvust erinevate kaasaegse teatri meetoditega ning omandada oskused tööks teatripedagoogina. Vastuvõtt toimub üle aasta.
Rahvusvaheline kaasaegse etenduskunsti magistriõpe (Contemporary Physical Performance Making – CPPM) on innovatiivne kaheaastane ingliskeelne õppekava, mida viivad läbi etenduskunstnikud kogu maailmast. See on praktiline stuudiopõhine õpe, mis toetab, arendab ja laiendab iga üliõpilase isiklikku loometeed etenduskunstnikuna. Vastuvõtt toimub üle aasta.
Doktoriõpe
Doktoriõpe pakub võimalust neljaaastaseks loovuurimuseks, mida korraldab EMTA doktoriõppe keskus.