Jazzmuusika

Jazzmuusika eriala pakub kaasaegse jazzi ja improvisatsiooni keskkonnas edumeelset haridust, milles on olulisel kohal nii jazzmuusika traditsiooni omandamine kui innovatiivsuse arendamine. Õppetöö keskmes on tudengi individuaalsus, mille arendamiseks pakub osakond mitmekülgseid võimalusi. On oluline, et iga tudeng oskab leida enda jaoks sobiva tee, omades samas laia silmaringi jazzmuusika minevikust ja olevikust. Igapäevases õppetöös on suur osa ansamblitel, sest koos mängimine ja kommunikatsioon on jazzmuusikas eriti olulised.

2004. aastal avatud jazzmuusika õppes on olnud väga oluline roll rahvusvahelistel projektidel. Pea iga aasta on osakond korraldanud mõne suure rahvusvahelise kursuse (“Crossing Borders” 2005–2010, “Nomazz Meets the Baltics” 2011–2012, “Girl Power in Jazz” 2014), samuti toimub igal aastal arvukalt õppejõudude ja tudengite vahetusi. 2011. aastal tegid kultuuripealinna jazzresidentuuride projekti raames EMTAs meistriklasse maailmakuulsad muusikud Dave Liebman (saksofon, USA) ja Django Bates (klahvpillid, Inglismaa). EMTA on ka aktiivne IASJ’i (International Association of Schools of Jazz) liige.

Õppejõudude erinäolisus annab tudengitele võimaluse tutvuda õpingute jooksul jazzi eri tahkudega. Võib-olla just tänu sellele on tudengid viimastel aastatel olnud võidukad ka mitmetel rahvusvahelistel konkurssidel.