Konkursid

IX Mart Saare nim lauljate konkurss

1.–2. novembril 2021 toimub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias IX Mart Saare nim lauljate konkurss. Konkurssi korraldab Rahvusvaheline Artur Kapi Ühing koostöös Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiaga.

Konkursi eesmärk on vokaalkammermuusika esituskunsti väärtustamine, süvenemine soololaulude interpretatsiooni spetsiifikasse, heli ja sõna tundliku ning tähendusrikka sideme lihvimine – panus Eesti vokaalkultuuri igakülgse arengu hüvanguks. Kõrvuti sellega väärtustab ning populariseerib konkurss Mart Saare ja teiste Eesti heliloojate laululoomingut.

Konkursile on oodatud kõik lauljad ilma vanusepiiranguta. Konkurss koosneb eelvoorust ja lõppvoorust.

Esinejaid hindab rahvusvaheline žürii, koosseisus Annika Ollinkari-Fagerholm (Sibeliuse-akadeemia), Nadia Kurem (EMTA), Martti Raide (EMTA, Rahvusvaheline Artur Kapi Ühing).

Konkursile registreerimise toimub aadressil martti.raide@eamt.ee ja selle lõpptähtaeg on 15.10.2021.

Konkursi reglement
Konkursi registreerimisleht


IV Tallinna rahvusvaheline pianistide konkurss

25. novembrist 3. detsembrini 2021 leiab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias aset IV Tallinna rahvusvaheline pianistide konkurss. Registreerimine on avatud ning kestab kuni 1. oktoobrini.

Neljandat korda toimuva Tallinna rahvusvahelise pianistide konkursi kõik kolm vooru leiavad aset Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suures saalis. Pianiste hindab rahvusvaheliselt tunnustatud pianistidest koosnev žürii. Finaalvooru pääsenud kuus parimat astuvad üles koos Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga dirigent Arvo Volmeri juhatusel.

Varasemalt on Tallinna rahvusvahelise pianistide konkursi võitnud Mihkel Poll (2006), Kristi Kapten (2011) ja Anna Szałucka (2016).

Konkursi kava ja reeglitega on võimalik tutvuda kodulehel. Konkursi korraldajateks on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning Eesti Pianistide Liit.