Konkursid

KONKURSS EUROOPA LIIDU NOORTEORKESTRISSE

Koroonaviiruse pandeemia tõttu konkurssi Tallinnas kohapeal ei toimu, selle asemel saab 2021. aasta koosseisu kandideerida virtuaalselt. Kuna selle aasta kevad- ja suvesessioonid jäid pandeemia tõttu ära, kutsutakse enamus mängijaid 2020. aasta koosseisust tagasi. Seetõttu on uues koosseisus vabade kohtade arv limiteeritud.

Kandideerima on oodatud kõik Euroopa Liidu riikide kodakondsust omavad instrumentalistid vanuses 16-26 aastat (seisuga 31.12.2020). Erakorraliselt hindavad kõiki ettemängul osalevaid kandidaate EUYO keel- või puhkpillide juhendajad ning kõik saavad oma mängu kohta kas EUYO žüriiliikmelt või vilistlasest juhendajalt personaalset tagasisidet.  

VALIKUPROTSESS

Kandideerimiseks tuleb esimeses voorus esitada videosalvestus, kus kandidaat esitab 4 minuti pikkuse loo vabal valikul ja kaks orkestripartiid, mida hindavad EUYO eksperdid. Teise vooru edasipääsenud mängivad interneti vahendusel reaalajas ette ühele EUYO žüriiliikmele. Et hindamine oleks võimalikult objektiivne, teise vooru ettemäng salvestatakse, et neid hiljem kõigi teiste etteastetega võrrelda. Huvi korral tutvu täpsema infoga EUYO kodulehe Rules and Regulations sektsioonis.

ESIMESE VOORU VIDEOKONKURSS

Palun salvestage tervikvõttega (ilma järelmontaažita):

  • Orkestripartiid;
  • Teos vabal valikul, mis pole pikem kui 4 minutit. Esitada võib ka 4 minuti pikkuse lõigu pikemast loost.

Video peab olema salvestatud spetsiaalselt EUYO tarbeks ega või olla mõni varasem lindistus või salvestus eelnevalt aset leidnud esinemisest. Kui klaverisaatjat leida ei õnnestu, on lubatud salvestada ka ilma saateta.

Video tuleb üles laadida YouTube’i seadistusega „unlisted“ (mitte „private“ või „public“). Salvestuse link tuleb kleepida taotlusvormi allpool. Teisi formaate vastu ei võeta!

CLICK HERE TO APPLY WITH YOUR VIDEO 

I VOORU VIDEOKONKURSI TÄHTAEG ON 30. SEPTEMBER 2020!

KANDIDEERIMISE AJAKAVA
1.07: algab I vooru salvestuste esitamine;.
10.07: tähtaeg 2020 orkestriliikmetele kinnitamaks oma osalust 2021 orkestris;
30.09: lõpeb I vooru videokonkursi salvestuste esitamine;
2.11: tehakse teatavaks I vooru tulemused;
3-30.11: toimuvad II vooru online ettemängud ja tagasiside andmine kõigile I voorus osalenutele;
14.12: II vooru tulemused ja uutele liikmetele kutsete saatmine.

Tutvu kindlasti ka detailse kandideerimisinfoga EUYO kodulehel!

Lisainfo ja küsimused:
Kai Kiiv
6675 721
kai@eamt.ee


1976. aastal asutatud ja tänaseks maailma ühe parima sümfooniaorkestri staatusse tõusnud kollektiiv on teinud koostööd maailma juhtivaimate  muusikute ja dirigentidega nagu Daniel Barenboim, Leonard Bernstein, Herbert von Karajan ja Mstislav Rostropovtš. Eraldi äramärkimist väärib orkestri asutaja ja kauaaegne peadirigent Claudio Abbado, tema kõrval ka endised peadirigendid Valdimir Ažkenazy ja Bernard Haitink. Orkestri praegune peadirigent ning kunstiline juht on Vassili Petrenko.