Konkursid

Rahvusvaheline klaverikammermuusika konkurss
“Tallinn 2021″

9.-12. septembrini 2021 toimub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias rahvusvaheline klaverikammermuusika konkurss “Tallinn 2021”. Konkursi korraldajad on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ja MTÜ In Corpore.

Rahvusvahelise klaverikammermuusika konkursi eesmärk on professionaalse ansamblimängu traditsiooni arendamine ja noortele muusikutele rahvusvahelises konkurentsis osaluse võimaldamine. Kavas olev eesti helilooja teos tutvustab laiemalt meie kammermuusikat. Nii Balti- kui ka Põhjamaades on vajadus kõrgetasemelise ansamblikonkursi järele suur ning üritusel on eeldused kujuneda regioonis valdkonna oluliseks sündmuseks.

Konkursile on oodatud kammeransamblid, mille koosseisus on klaver (v.a klaveriduod). Konkurss on avatud kõigile osavõtjatele, kelle vanus  konkursi toimumise ajal ei ületa 33 eluaastat.

Konkursil saab osaleda kahes kategoorias: 1) duod; 2) triod, kvartetid, kvintetid.

Registreerumiseks on vajalikud järgmised dokumendid:

  1. Isikut tõendava dokumendi koopia iga ansambli liikme kohta.
  2. Kaks fotot ansamblist (min resolutsioon 600×600 px)
  3. Ansambli biograafia, mis täpsustab õppimisasutused, võimalikud preemiad ja informatsiooni hiljutistest esinemistest.
  4. Registreerumistasu on 30€ iga ansambli liikme kohta (ei ole tagastatav). Informatsioon tasu ülekandmise kohta avaldatakse konkursi kodulehel.

Kõik dokumendid tuleb saata hiljemalt 1. augustiks 2021 aadressil chambercompetition@eamt.ee

Vt konkursi tingimusi lähemalt:  https://eamt.ee/chambercompetition/

Lisainfo:
Marje Lohuaru
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professor
+372 50 11477
marje.lohuaru@eamt.ee


Konkurss Euroopa Liidu Noorteorkestrisse

Kandideerima on oodatud Euroopa Liidu liikmesmaade kodakondusega instrumentalistid vanuses 16-26 aastat (seisuga 31.12.2021)

Konkurss toimub toimub kahes voorus:

  • Keelpillide ning puhk- ja löökpillide eelvoorud (kuupäevad ja kellaajad täpsustamisel)
  • Lõppvoor 4. novembril kell 10.00 EMTA orelisaalis

Repertuaar

  • vabalt valitud teos (osa instrumentaalkontserdist, sonaadist või iseseisev pala)
  • orkestripartiid

Registreerumine
Kandideerida soovijatel palun registreeruda hiljemalt 30. septembriks 2021 EUYO kodulehel

Lisainformatsioon ja küsimused:

Kai Kiiv
kai.kiiv@eamt.ee
6675 721

___________________________________________________________________

IX Mart Saare nim lauljate konkurss

1.–2. novembril 2021 toimub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias IX Mart Saare nim lauljate konkurss. Konkurssi korraldab Rahvusvaheline Artur Kapi Ühing koostöös Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiaga.

Konkursi eesmärk on vokaalkammermuusika esituskunsti väärtustamine, süvenemine soololaulude interpretatsiooni spetsiifikasse, heli ja sõna tundliku ning tähendusrikka sideme lihvimine – panus Eesti vokaalkultuuri igakülgse arengu hüvanguks. Kõrvuti sellega väärtustab ning populariseerib konkurss Mart Saare ja teiste Eesti heliloojate laululoomingut.

Konkursile on oodatud kõik lauljad ilma vanusepiiranguta. Konkurss koosneb eelvoorust ja lõppvoorust.

Esinejaid hindab rahvusvaheline žürii, koosseisus Annika Ollinkari-Fagerholm (Sibeliuse-akadeemia), Nadia Kurem (EMTA), Martti Raide (EMTA, Rahvusvaheline Artur Kapi Ühing).

Konkursile registreerimise toimub aadressil martti.raide@eamt.ee ja selle lõpptähtaeg on 15.10.2021.

Konkursi reglement
Konkursi registreerimisleht


IV Tallinna rahvusvaheline pianistide konkurss

25. novembrist 3. detsembrini 2021 leiab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias aset IV Tallinna rahvusvaheline pianistide konkurss. Registreerimine on avatud ning kestab kuni 1. oktoobrini.

Neljandat korda toimuva Tallinna rahvusvahelise pianistide konkursi kõik kolm vooru leiavad aset Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suures saalis. Pianiste hindab rahvusvaheliselt tunnustatud pianistidest koosnev žürii. Finaalvooru pääsenud kuus parimat astuvad üles koos Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga dirigent Arvo Volmeri juhatusel.

Varasemalt on Tallinna rahvusvahelise pianistide konkursi võitnud Mihkel Poll (2006), Kristi Kapten (2011) ja Anna Szałucka (2016).

Konkursi kava ja reeglitega on võimalik tutvuda kodulehel. Konkursi korraldajateks on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning Eesti Pianistide Liit.