Konkursid

Rahvusvaheline klaverikammermuusika konkurss
“Tallinn 2021″


9.-12. septembril 2021 toimub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias rahvusvaheline klaverikammermuusika konkurss “Tallinn 2021”. Konkursi korraldajad on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ja MTÜ In Corpore.

Rahvusvahelise klaverikammermuusika konkursi eesmärk on professionaalse ansamblimängu traditsiooni arendamine ja noortele muusikutele rahvusvahelises konkurentsis osaluse võimaldamine. Kavas olev eesti helilooja teos tutvustab laiemalt meie kammermuusikat. Nii Balti- kui ka Põhjamaades on vajadus kõrgetasemelise ansamblikonkursi järele suur ning üritusel on eeldused kujuneda regioonis valdkonna oluliseks sündmuseks.

Konkursile on oodatud kammeransamblid, mille koosseisus on klaver (v.a klaveriduod). Konkurss on avatud kõigile osavõtjatele, kelle vanus  konkursi toimumise ajal ei ületa 33 eluaastat.

Konkursil saab osaleda kahes kategoorias: 1) duod; 2) triod, kvartetid, kvintetid.

Konkurss toimub kahes voorus. Osavõtjad valitakse eelvoorus salvestiste põhjal. Videosalvestise link tuleb saata 1. augustiks 2021 aadressil: chambercompetition@eamt.ee

Vt konkursi tingimusi lähemalt:  https://eamt.ee/chambercompetition/

Lisainfo:
Marje Lohuaru
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professor
+372 50 11477
marje.lohuaru@eamt.ee

 

 

 IV Tallinna rahvusvaheline pianistide konkurss


25. novembrist 3. detsembrini 2021 leiab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias aset IV Tallinna rahvusvaheline pianistide konkurss. Registreerimine on avatud ning kestab kuni 1. oktoobrini.

Neljandat korda toimuva Tallinna rahvusvahelise pianistide konkursi kõik kolm vooru leiavad aset Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suures saalis. Pianiste hindab rahvusvaheliselt tunnustatud pianistidest koosnev žürii. Finaalvooru pääsenud kuus parimat astuvad üles koos Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga dirigent Arvo Volmeri juhatusel.

Varasemalt on Tallinna rahvusvahelise pianistide konkursi võitnud Mihkel Poll (2006), Kristi Kapten (2011) ja Anna Szałucka (2016).

Konkursi kava ja reeglitega on võimalik tutvuda kodulehel. Konkursi korraldajateks on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning Eesti Pianistide Liit.