Nüüdismuusika interpretatsioon ja loome

Magistriõppekava Contemporary Performance & Composition (CoPeCo) hõlmab nelja muusikakõrgkooli: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Stockholmi Kuninglik Muusikakõrgkool (Rootsi), Lyoni konservatoorium (Prantsusmaa), Hamburgi Muusika- ja Teatrikõrgkool (Saksamaa).  Muusikamagistritest on see ainus rahvusvaheline õpe Eestis. Juba vormiliselt on CoPeCo näol tegemist eristuva programmiga – iga õppesemester toimub erinevas ülikoolis. Üliõpilaste seisukohalt on tegemist unikaalse võimalusega õppida sisuliselt neljas ülikoolis korraga ja saada neist parim!

CoPeCo on suunatud nii heliloojatele kui nüüdismuusika esitajatele, elektronmuusikutele, helikunstnikele,  aga ka neile, kes ei oska ennast sellel skaalal nii täpselt defineerida. Üheks programmi eeliseks ongi see, et püüame ennast paindlikult vormida konkreetsete üliõpilaste vajaduste ja soovide järgi. Suurt tähelepanu pöörame improvisatsioonile, muusikatehnoloogiale,  anname algteadmisi kultuurikorralduses, samuti muusikaanalüüsi osas. Proovime tänapäeva kultuuripilti hoida avara väljana lahti, seetõttu toimuvad erinevad workshopid koostöös teatri-, tantsu- või filmiala professionaalidega. Programmi käigus  püüame tudengitele tutvustada Euroopa nüüdismuusika võrgustikke ja aidata õppijaid end nendesse sobituda.

Nüüdismuusika interpretatsioon ja loome õppekava 2023

Lisainfo CoPeCo programmi kohta: copeco.net

Nüüdismuusika spetsiifilisi mänguvõtteid ja repertuaari õpetatakse mitmes aines ka akadeemia teiste õppekavade üliõpilastele. Õppetöö hulka kuulub osalemine erinevates nüüdismuusika projektides.