Uudised

“Kaasaegsete etenduskunstide magistriõpe (Contemporary Physical Performance Making) on murranguline õppekava, mis viib magistriõppe klassiruumist välja ja toob protsessi keskmesse praktilise õppe maailmas tooniandvate etenduskunstnike juhtimisel. Üliõpilased töötavad põnevate lavastajate, koreograafide, etenduskunstnike ja truppidega kogu maailmast, et edendada aktiivse koostöö, koosloome ja etendamise abil oma loomepraktikaid.”

Jüri Nael
CPPM õppekava juht

“CPPM on olnud minu senise kunstnikukarjääri üks intensiivsemaid, proovilepanevamaid ja rahuldust pakkuvamaid ettevõtmisi. Kursuse ülesehitus ja filosoofia, mille fookuses on praktiline õpe koos maailma juhtivate kunstnikega, oli täpselt see, mida ma oma järgmiseks arenguetapiks otsisin. Õppekava kuulub tunnustatud akadeemilisse institutsiooni, ometi tundus mulle, et rõhk oli praktilisel tutvumisel kutsutud kunstnike metoodikatega ning see on oluliselt kasulikum kui õpikust õppimine. Lisaks professionaalsele loometegevusele on hindamatu väärtusega väljaspool stuudioaega loodud kontaktid nende kunstnike ja truppidega, mis võivad pärast kursuse lõpetamist viia koostöövõimaluste ja uute perspektiivideni.”

  Marshall Stay
CPPM üliõpilane 2019-21

 

“CPPM on reis ümber maailma. Lühike, kuid intensiivne kokkupuude suure hulga kunstnike ja lähenemisviisidega aitas mul välja voolida oma kunstilise visiooni. Kuid CPPM tegi veel palju enamat: see avas horisonte, mille olemasolust mul aimugi polnud. Ma teen nüüd asju, mida ma poleks välja mõelnud isegi oma metsikuima kujutlusvõimega, kuid veidral moel on see pöörane ja erutav reis toonud mind endale lähemale, kui ma kunagi võimalikuks oleksin pidanud.”

Agnes Oberauer
CPPM üliõpilane 2019–21

 

“CPPM muutis ja korrastas minu arusaamu – endast, inimestest, etendamisest, teatrist ja sellest, mida tähendab olla kunstnik. See on kujundanud minu identiteeti orgaanilisel ja ainulaadsel viisil. Ma ei tunne, et minu kohal oleks institutsiooni oreool; ma olen iseenda teenäitaja ja oma loometegevuse peremees. Samuti on kursus aidanud mul ära tunda ja omaks võtta multimodaalse kunstniku ja paindliku looja rolli tänases sotsiaalses, poliitilises ja ökoloogilises kliimas.”

Seren Oroszvary
CPPM üliõpilane 2019–21

 

“Õpingute käigus avastasin, et ehkki etenduskunsti esmane impulss on kunstniku enese keha, laieneb see kõik igas suunas nii aega kui ka ruumi. Lisaks on etenduskunstide kaanon ise oma ajaloolisuses väga huvitav lähtekoht ja materjal, mis võimaldab viljakaid dialooge ning edasiarendusi. Sain sellest programmist palju rohkem, kui lootsin. Need õpingud tegid mind kunstnikuna palju iseseisvamaks. Leian, et pärast seda on mul palju rohkem vahendeid ja tööriistu, millega ennast väljendada ning ehitada üles loomingulisi protsesse.”

Liisa Saaremäel
CPPM üliõpilane 2019–21

“Väga tore on päriselt katsetada ja mängida ning samal ajal õppida oma kaaslastelt, mõtestada oma tegevust ja saada julgustust süvenemiseks. See keskkond on turvaline igasugustele kunstnikele ja mina isiklikult nautisin väga meie kirevat rahvusvahelist seltskonda. Meie päevad olid pikad, ent need oli täidetud õppimise, jagamise ja üheskoos loomisega.”

Lea Sekulić
CPPM üliõpilane 2019-21

 

“CPPM sobib inimesele, kes ei karda rasket tööd ega kahtlusi ja soostub nii ära eksima kui ka hämmelduma. Tuleb olla valmis oma küsimustele vastuseid otsima. See on raske ja te ei pruugi neid leida, kuid te võite leida vastused küsimustele, mida te pole esitanudki. Kulub palju aega, et täielikult mõista, mida CPPM mulle andis.”

Simona Medolago
CPPM üliõpilane 2019-21

“CPPM oli kogemus, mis nõudis nii füüsilist kui vaimset vastupidavust, eneseorganiseerimise võimet ja arusaama, kelleks/milleks sa kunstnikuna saada tahad. Kursusele kandideerijad peavad olema valmis tegema ja andma rohkem, kui nad arvavad suutvat. Nad peavad olema valmis ümber kujunema läbi kurnatuse. Kursus andis mulle suurema vabaduse ja pani mind sõltumatu kunstnikuna jalule. CPPM võib aidata suuna leida, kuid tee selles suunas edasi minemiseks pead sa leidma ise. Last but not least – CPPM on võimalus kohtuda ilusate inimeste ja kunstnikega.”

Iveta Pole
CPPM üliõpilane 2019–21

“Minu arvates muudab CPPMi ainulaadseks see, et pakume põnevat kohtumispaika üliõpilastele ja külaliskunstnikele. Tuletame endale pidevalt meelde, kui raske on tegelikult mõtestatud töö loomine. Me peame igaüht professionaaliks. Mitte ainult õpetajad, vaid ka üliõpilased tulevad pardale varasemate kunstiliste kogemuste ja erialase taustaga. Me austame seda. Prooviruumis olles võitleme kõrgeima kunstilise kvaliteedi eest hoolimata piirangutest, mida võib seada akadeemilise institutsiooni raamistik. Lihtsamalt öeldes: CPPM õppekaval õppimine ei anna vabandust standardite ajutiseks langetamiseks.”

Giacomo Veronesi
CPPM vanemlektor