24.–27. augustini leiab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias aset 14. rahvusvaheline hääleteemaline konverents PEVoC14 (Pan-European Voice Conference). Sündmuse korraldajad on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Ida-Tallinna Keskhaigla ning Eesti Kõrva-Nina-Kurguarstide ja Pea- ja Kaelakirurgide Selts.

Nelja päeva jooksul kõlab ligi 160 ettekannet ning toimub 40 töötuba. Konverents hõlmab kõike, mis seotud laulmisega selle eri žanrites, hääle kasutamist kõnelemisel, aga ka hääleteraapiat ja meditsiini.

Peaesinejad on Johan Sundberg, Graham Welch, Heidi Christensen, Matthias Echternach, Jenny Iwarsson, Allan Vurma, Ingo Titze, Markus Hess, Kirsten Schötteldreier, Yakubu Karagama, Teemu Kinnari, Lauri Maisvee. Esinejate hulka kuuluvad ka veel näiteks Gillyanne Kayes ja Lisa Popeil.

Programmi ja registreerimisinfoga saab tutvuda siin: https://www.pevoc2022.ee/

Lauljatele ja lauluõpetajatele on konverentsil osalemine 25% soodsam. Allahindluse saamiseks palume ühendust võtta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia muusikateaduse professori Allan Vurmaga e-posti aadressil allan.vurma@eamt.ee. Soodsam osalemistasu kehtib ka EMTA üliõpilastele ja õppejõududele ning selle kohta jagab infot samuti professor Allan Vurma.