EMTA muusika interpretatsiooni osakond alustas käesolevast õppeaastast osakonnasiseste konkursside korraldamist. Konkursid toimuvad õppeaasta jooksul kõigil erialadel. 

Konkursside eesmärgiks on pakkuda EMTA-s õppivatele noortele interpreetidele võimalust ennast proovile panna ja tunnustust pälvida. Samuti annavad konkursid laiemale muusikapublikule võimaluse tutvuda EMTA-s õppivate noorte pillimängijate ja lauljatega – eesti muusikakultuuri tulevaste professionaalidega. Auhinnafond on rahaline, preemiate arv ja suurus sõltub žürii otsusest. Kõik konkursid on kuulajatele avatud ning tasuta.

Reedel, 24. mail astuvad võistlustulle pianistid ja keelpillimängijad. Pianistide konkurss, algusega kell 10.00 leiab aset EMTA kammersaalis ja on pühendatud Tallinnas pikemalt elanud ja tegutsenud pianisti Theodor Steini 200. sünniaastapäevale. Keelpillikonkurss algab kell 11.00 ning toimub EMTA orelisaalis.

Märtsikuus toimus kooridirigeerimise konkurss Arvo Pärdi keskuses, kus pälvis preemia Ode Pürg (juhendaja prof Tõnu Kaljuste). Aprillis leidis aset Debussy-nimeline konkurss klarnetimängijatele, kus pälvisid laureaaditiitlid Valeri Trahhatšjov ja Paolo Pellegrini prof Toomas Vavilov klarnetiklassist. Maikuus toimus konkurss lied-duodele, kus said auhinnalised kohad duod Damaris Ilves ja Maria Magdik (juhendaja dots Martti Raide), Milda Drejeryte ja Juuli Vaulasvirta (juhendaja prof Helin Kapten) ning Yena Choi ja Min-Young Yoon (juhendaja dots Martti Raide).

Samuti toimus maikuus kammermuusika konkurss, kus pälvis auhinnalised kohad sekstett koosseisus Katariina Maria Kits (viiul), Fred Heinoja (viiul), Laura Kuusma (viiul), Hilla Helmi Sofia Lappalainen (vioola), Marten Meibaum (tšello) ja Leo Dubovsky (klaver) ning duo Paolo Pellegrini (klarnet) ja Anna Smirnova (klaver). Ansamblit juhendasid prof Marje Lohuaru ning dots Marrit Gerretz-Traksmann.