Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (EMTA) interpretatsioonipedagoogika eriala ja Eesti Keelpilliõpetajate Ühingu koostöös toimus 13. septembril EMTA auditooriumis keelpilliõpetuse loeng-töötuba, mille viisid läbi legendaarsed õpetajad Kathy ja David Blackwell Inglismaalt.

Kathy ja David Blackwell on ühiselt loonud ja koostanud kümneid õpikuid ning noodikogumikke (kirjastajaiks Oxford University ning ABRSM).

EMTA keelpillitudengid ja üle Eesti kokku tulnud poogenpilliõpetajad (kokku enam kui poolsada osalejat) pandi nii mõnelgi korral ühiselt musitseerima, Blackwellid tutvustasid nii enda muusikat, õpetamismeetodit kui ka Inglismaa ajaloolist tasemeeksamite traditsiooni, kohapeal sai noote sirvida ning omavahel muljeid vahetada.