Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Fondi Aago Räätsa nimelise allfondi komisjon otsustas 2022.  stipendiumi määrata EMTA klavessiini eriala bakalaureuseõppe üliõpilasele Lili Talimaale.

Lili Talimaa on õppinud Tallinna Muusikakeskkoolis klavessiini Reinut Tepi juhendamisel ning praegu jätkab EMTA-s samal erialal professor Imbi Tarumi juures. Eelmisel aastal pälvis ta Eesti Muusikakoolide Liidu konkursil „Parim noor instrumentalist 2021“ klavessiini eriala vabariiklikus voorus oma vanuserühma I preemia ning kogu konkursi grand prix.

Stipendium anti üle laupäeval, 19. novembril varajase muusika festivali Tallinn feat. Reval avakontserdil Arvo Pärdi Keskuses, kus noorte vanamuusikute galakontserdil astus üles ka vastne stipendiaat.

Aago Räätsa allfondi asutas tema ema Mari-Anne Rääts 2020. aastal toetamaks varajase muusika tudengite õpinguid ja enesetäiendust Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Aago Rääts (1961–2018) oli Eesti flötist ja muusikapedagoog, kes õppis Tallinna konservatooriumis Samuel Sauluse flöödiklassis. 1980. aastate alguses mängis ta plokkflööte ja barokkflööti vanamuusikaansamblis Consortium ning tegutses varase muusika propageerijana. Ta oli õppejõud Tallinna Konservatooriumis ja on salvestanud Eesti Televisioonis 24 saatest koosneva plokkflöödi telekool-saatesarja „Flautissimo“.

Õnnitleme!