6. oktoobril 2021 kell 12 toimus EMTA suures saalis esimene noortele suunatud „Akadeemia koolikontsert“.

Muusika- ja teatriakadeemia kontserdihooaega toovad sügistuuled mitmeid uuendusi, millest üks olulisemaid on alustamine kooliõpilastele suunatud kontserdisarjaga. Kord kuus toovad akadeemia koolikontserdid Eesti kõige uuemale kontserdilavale oma ala silmapaistvad noored muusikud. Iga kontserdi kava on eriilmeline. Kuulda saab erinevaid instrumente, lauljaid, ansambleid, orkestrit ja koori. Muusikapalade vahele räägib EMTA doktorant ja pianist Johan Randvere põnevaid lugusid muusikaajaloost ja muusikast üldisemalt.

Muusika- ja teatriakadeemia koolikontserdid teeb eriliseks see, et lapsed, noored ja õpetajad on oodatud välja tulema oma harjumuspärasest keskkonnast ning külastama EMTA suurt saali, et näha ja kogeda kontserdilkäigu ilu ning erakordsust. Alles kolmandat hooaega kasutuses olev akadeemia esindussaal paistab silma oma maailmatasemel akustika, erilise sisearhitektuuri ning kaasaegsete tehniliste lahenduste poolest. Kuna otsene kontakt muusika ja muusikuga on eriline ning pakub suuremat elamust, on EMTA koolikontserdid suurepärane võimalus rikastada kooliõpilaste haridusteed.

Sarja esimesel kontserdil esinesid EMTA noorteakadeemia liikmed Tähe-Lee Liiv (klaver), Katariina Tammemägi (viiul), Patrick Mauer (fagott), Susanne Rull (flööt) koos oma kaksikõe Lisanne Rulliga (harf) ja esimese kursuse üliõpilane Toomas Oskar Kahur (tuuba), kelle esituses kõlasid Franz Liszti, Astor Piazzolla, Ionel Dumitru, Henryk Wieniawski ning Eugène Bozza teosed. Kaastegevad olid Kai Õunapuu (klaver) ja Jana Peäske (klaver). Kontserti juhtinud Johan Randvere rõõmustas publikut ka ühe muusikalise numbriga, esitades Sergei Rahmaninovi Prelüüdi cis-moll op. 3 nr 2.

Järgmine „Akadeemia koolikontsert“ toimub kolmapäeval, 10. novembril algusega kell 13. Seekord avaneb noortel võimalus näha laval tervet EMTA sümfooniaorkestrit Paul Mägi dirigeerimisel.

Kontserdid on üles ehitatud mõeldes eelkõige koolinoortele, kuid uksed on avatud ka kõikidele teistele muusikahuvilistele. Sissepääs on tasuta, ent EMTA kontserdi- ja teatrimajja sisenemiseks tuleb võtta tasuta pilet Fientast. Klassiga külastamiseks on vaja eelnevalt registreerida aadressil kontsert@eamt.ee, märkides ära osalejate arvu, kooli ja klassi.

Sündmust kajastas ka ERR-i kultuuriuudised: