Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning Sihtasutus Postimehe Fondi ühine kontserdisari saab alguse täna, 4. oktoobril kelll 19.00, kui EMTA suure saali lavale astub pianist Johan Randvere.

Uus kontserdisari „Klaverikunst“ toob lavale rahvusvaheliselt tunnustatud klaverikunstnikud, kelle esituses kõlab eri ajastute kaunis ja virtuoosne klaverimuusika. Sarja eesmärgiks on avada publikule klaverikunsti ilu kogu selle mitmekesisuses ja rikkuses, pakkudes võimalust nautida klaverimuusika kuldvarasse kuuluvaid teoseid hinnatud pianistide esituses. Kontserdisari toob publiku ette tunnustatud pianistid nagu Johan Randvere, Peep Lassmann, Mihkel Poll ja Marko Martin.

Tänasel pidulikul avakontserdil kõlavad Johan Randvere esituses Wolfgang Amadeus Mozarti „Adagio“ h-moll KV 540, Edvard Griegi ballaad op. 24, Carl Vine’i sonaat nr 1 ja Pjotr Tšaikovski „Suur sonaat“ G-duur op. 37.

Pianist Johan Randvere on arvukate tunnustuste ja konkursivõitudega pärjatud pianist. Tema lavakogemus hõlmab ülesastumisi mainekates saalides nagu New Yorgi Carnegie Hall, Vancouveri Chan Center, Milano Puccini nim saal jt, ning soleerimist paljude orkestrikoosseisude ees, sealhulgas Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Tallinna Kammerorkester, Läti Riiklik Sümfooniaorkester ja Vanemuise Sümfooniaorkester. Randvere on pälvinud kultuurkapitali aastapreemia „Ela ja sära“ (2017) ning Eesti Interpreetide Liidu stipendiumi. Johan Randvere on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia doktorant.

Sarja raames astub 6. detsembril lavale Peep Lassmann, 14. veebruaril Marko Martin ja 17. aprillil Mihkel Poll. Kõik kontserdid toimuvad suurepärase akustikaga Eesti Muusika- ja Teatriakadeema suures saalis. Lisainfo on leitav akadeemia kodulehelt siit.

Meediakajastusi:
Kuku pärastlõuna. Mis tööd Sa teed. Johan Randvere – pianist (Kuku raadio, 19.09.2023)
Klaverikunstist korstnapühkijani: EMTA sügishooaeg tuleb kirev! (Postimees, 20.09.2023)
Klaveriõhtu kui ühe inimese sümfoonia-kontsert (Postimees, 28.09.2023)
“Õhtu!”. Külas on andekas pianist Johan Ranvere (Kanal 2, 03.10.2023)
Muusika- ja teatriakadeemias saab hoo sisse uus kontserdisari “Klaverikunst” (ERR, 04.10.2023)