22. juunil kell 11.00 (Eesti aja järgi) toimub Eesti muusika- ja teatriakadeemia ja Bakuu muusikaakadeemia ühiskontsert „Celebration Concert“, millega tähistatakse Bakuu muusikaakadeemia 100. sünnipäeva. Kontserdi esimene osa toimub EMTA kontserdi- ja teatrimaja suures saalis ja teine Bakuu muusikaakadeemias. Esinevad mõlema kõrgkooli üliõpilased. Kavas Tubin, Liszt, Francaix, Hajibeyli, Chopin, Beethoven, Amirov jt.
Tervituskõnet peavad mõlema akadeemia rektorid.

Kontsert on tasuta ja seda saab jälgida veebiülekande vahendusel.

Eesti muusika- ja teatriakadeemia ja U. Hajubeyli nimelise Bakuu muusikaakadeemia esimene kontakt leidis aset 2018. aastal, mil EMTA esindajad Innar Järva, Paolo Girol ja Henry-David Varema osalesid Euroopa Liidu idapartnerluse programmi EaP Connect projekti koosolekul Bakuu muusikaakadeemias ja konverentsil Azerbaidžaani Teaduste Akadeemias. Aprillis 2019 külastasid Innar Järva ja Tammo Sumera Bakuu muusikaakadeemiat, et valmistada seal ette viitevaba LoLa-ühenduse kasutamine. 16. mail 2019 kohtusid EMTA kammersaalis Bakuu muusikaakadeemia ja EMTA muusikud ürituste sarja „Koostöövaimus“ raames ning 20. detsembril toimus 2019 EaPConnect Enlighten Your Research 2018 projekti „MIRCO: Music Instruments Renewal via Contemporary Creation“ toetusel ning LoLa tehnoloogiat kasutades kontsert „Connecting Traditions“.

Erasmus+ üleilmse õpirände programmi kaudu on Bakuu muusikaakadeemiaga sõlmitud koostööleping aastateks 2019–2023. Järgmisel õppeaastal on EMTA-sse õppima tulemas esimesed kolm tudengit Bakuu muusikaakadeemiast ning planeeritud on ka mitmed õppejõudude vahetused mõlemal suunal.