Avatud on vastuvõtt kaheaastasesse rahvusvahelisse MA programmi CoPeCo – Contemporary Performance and Composition (Nüüdismuusika Interpretatsioon ja Loome). Kandideerimistähtaeg on 31. jaanuar 2016.

CoPeCo on rahvusvaheline nüüdismuusika loome ja interpretatsiooni MA programm, mis hõlmab nelja muusikakõrgkooli:
– Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia,
– Stockholmi Kuninglik Muusikakõrgkool (Rootsi),
– Lyoni konservatoorium (Prantsusmaa),
– Hamburgi Muusika- ja Teatrikõrgkool (Saksamaa).

Muusikamagistritest on see ainus rahvusvaheline õpe Eestis. Kuna iga õppesemester toimub erinevas ülikoolis, on tegemist unikaalse võimalusega õppida sisuliselt neljas ülikoolis korraga ja saada neist parim.

“CoPeCo on suunatud nii heliloojatele kui nüüdismuusika esitajatele, elektronmuusikutele, helikunstnikele,  aga ka neile, kes ei oska ennast sellel skaalal nii täpselt defineerida. Üheks programmi eeliseks ongi see, et püüame ennast paindlikult vormida konkreetsete üliõpilaste vajaduste ja soovide järgi. Suurt tähelepanu pöörame improvisatsioonile, muusikatehnoloogiale,  anname algteadmisi kultuurikorralduses, samuti muusikaanalüüsi osas, ” rääkis EMTA Nüüdismuusika ja Imporvisatsioonikeskuse juht Taavi Kerikmäe. “Julgustan kõiki kandideerima, sest CoPeCo annab palju rahvusvahelisi sidemeid ja seda mitte ainult koolide baasil – tudengid puutuvad kokku erinevate loovisikutega ka väljaspool kõrgkoole. See on hea stardiplatvorm noorele loovisikule rahvusvaheliseks tegevuseks.”

Loe lisaks: www.copeco.net