Täna, 15. mail kinkisid dirigent Peeter Sauli järeltulijad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiale 80 maestro isiklikku taktikeppi, et need elaksid edasi noorte tulevaste dirigentide kätes.

Taktikeppe hakkavad üliõpilased kasutama nii õppetöös kui ka oma kõikvõimalikel esinemistel. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia rektori, prof Ivari Ilja sõnul on Peeter Sauli isiklikud dirigendikepid inspireeriv sümboolne kingitus noortele dirigentidele. „Meie tudengite jaoks on see kindlasti emotsionaalse väärtusega ja innustav võimalus, mis loob nähtamatu tundesilla eilse, tänase ja homse päeva vahele,” lisas Ilja.

Peeter Saul (26. jaanuar 1932 Tallinn – 2. juuli 2014 Tallinn) oli hinnatud eesti dirigent ja pianist. Aastatel 1957–1961 õppis Peeter Saul klaverimängu Tallinna Riiklikus Konservatooriumis Bruno Luki juures. 1970. aastal lõpetas Tallinna Riikliku Konservatooriumi puhkpilliorkestrite dirigendina Elmar Peäske juhendamisel. Aastatel 1964–1998 tegutses Peeter Saul Eesti Raadio estraadiorkestri dirigendina. Selle kõrvalt juhatas ta sümfooniaorkestreid ning operetietendusi.