Festival-konverents „Doctors in Performance“ ehk DIP on rahvusvaheline muusikadoktorantide ja -doktorite üritus, millele pani aluse Sibeliuse Akadeemia 2014. aasta septembris Helsingis eesmärgiga edendada loovuurimuslikku tegevust. DIP otsustati korraldada biennaalina ning järgmised kohtumised toimusid vastavalt Dublinis ja Vilniuses. Pärast Vilniuse festival-konverentsi tegi DIP-i juhtkomitee Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiale austava ettepaneku olla neljanda DIPi korraldajaks 2020. aasta septembris. COVID-19 pandeemia tõttu lükkus festival-konverents aasta võrra edasi ja toimub nüüd 1.–3. septembrini käesoleval aastal.

DIP hõlmab nii ettekandeid, kontserte koos uurimisteema tutvustusega kui ka loeng-kontserte, peegeldades loovuurimuse kaalukust ja järjest laienevat levikut. Rahvusvaheline juhtkomitee valis välja 45 esinejat seitsmeteistkümnelt maalt. Istungid toimuvad paralleelselt EMTA orelisaalis, suures saalis ja kammersaalis. Seekordse DIPi peakõnelejad tšellist ja õpetlane prof. Neil Heyde Kuninglikust Muusikaakadeemiast Londonist ning muusikateadlane ja laulja, EMTA professor Allan Vurma esinevad vastavalt 1. ja 2. septembril kell 12.00 EMTA suures saalis. 1. septembri õhtul kell 18.00 leiab aset kontsert, kus astuvad üles EMTA muusikadoktorandid ja kõlab ka heliloojate-doktorantide muusika. Loovuurimuslik doktoriõpe avati EMTAs 2000. aastal esimesena Eesti ülikoolidest. Seni on kaitstud 45 doktoritööd muusika ja teatri vallas.

DIP-i juhtkomitee: dr. Anu Vehviläinen (Sibeliuse Akadeemia / Helsingi Kunstide Ülikool), dr. Markus Kuikka (Sibeliuse Akadeemia / Helsingi Kunstide Ülikool), prof. Denise Neary (Iiri Kuninglik Muusikaakadeemia), prof. Lina Navickaite-Martinelli (Leedu Muusika- ja Teatriakadeemia), dr. Sarah Callis (Kuninglik Muusikaakadeemia, London)

EMTA korralduskomitee: prof. Kristel Pappel, prof. Marje Lohuaru, prof. Allan Vurma, välissuhete koordinaator Hanneleen Pihlak.