Reedel, 28. aprillil kell 19.00 toimub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suures saalis doktorantide juba traditsiooniks saanud galakontsert, mida doktorandid korraldavad omal initsiatiivil alates 2018. aastast igal kevadel. Seekord esinevad nii doktorandid kui ka doktoriõppe vilistlased.

Kavva on valitud esmajoones uuemat muusikat.  Kontserdil on kaks esiettekannet: Toivo Tulevi „A synchronistic afternoon“ ukulelele Giovanni Albini esituses ja doktorant Alisson Kruusmaa „Kolm laulu Emily Dickinsoni luuletustele“, mille uue versiooni kannavad ette metsosopran Tuuri Dede, pianist Ilana Makarina ja klarnetist Vittoria Ecclesia. Kavas on ka esimene osa ukraina helilooja Valentõn Sõlvestrovi sonaadist „Postskriptum“ viiulile ja klaverile (Marie-Helen Aavakivi, Anneli Tohver) ja ameeriklase Mohammed Fairouzi teos „Tahwidah“ häälele ja klarnetile (Ksenia Rossar, Vittoria Ecclesia).

Kontserdil kuuleme veel doktorandi Fabrizio Nastari ning vilistlaste Giovanni Albini ja Theodore Parkeri kompositsioone. Helilooja ja ukulelemängija Giovanni Albini esitab Nastari pala „Dies Rainbow“, Ilana Makarina mängib Albini etüüde klaverile ning elektronmuusik Theodore Parker esineb improvisatsiooniga modulaarsüntesaatoril. Kava vanimad autorid on George Gershwin ja Karlheinz Stockhausen, viimase tsüklist „Tierkreis“ („Sodiaak“) esitavad kolm osa Vittoria Ecclesia ja Kristi Kapten.

Kontserdi kunstiline juht on Fabrizio Nastari.

Sissepääs on tasuta!

Doktorantide galakontserti toetab Kultuuriteaduste ja kunstide doktorikool.

Fotogalerii asub siin.

Meediakajastus:
Doktorantide pilk nüüdismuusikale (Kristel Pappel, Sirp, 05.05.2023)