2. veebruaril 2021 korraldas muusika- ja teatriakadeemia kultuurikorralduse programm ActinArti võrgustiku raames seminari „Dünaamilised virtuaalsed ruumid (Dynamic Virtual Spaces)“, kus Anton Bjerg Taanist (KAOSPILOT) tutvustas veebiürituste kujundamise ja korraldamise loomingulisemaid võimalusi. Üritus tõi kokku üle 50 osaleja EMTA-st ja partnerülikoolidest nii Põhjamaadest kui ka Belgiast ja Hollandist. Uurisime koos, kas sündmuste viimine virtuaalsesse reaalsusesse on alati koormus ja karm vajadus, mis üksnes halvendab sündmuste kvaliteeti või on see hoopis ka suurepärane võimalus laiendada oma publikut, uurida uusi kontekste ja suurendada arutelu.

Seminari käigus tutvustas Anton platvormide, mis toetavad loovust virtuaalsetes ruumides (nt Artspace exhibition, padlet, Moodboards in MURAL, Miro.com, Mentimeter). Kahjuks pole enamik platvorme tasuta ja vajavad tasulist registreerimist. EMTA õppeainete paremaks kujundamiseks ja ürituste korraldamise tõhustamiseks veebikeskkonnas on ActinArt eraldanud Nordplusi projektist vahendeid, et saaksime koos nende platvormide võimalusi uurida.

Lisainfo: ActinArt võrgustiku juhilt ja kultuurikorralduse koordinaatorilt Anna Maria Ranczakowskalt anna.ranczakowska@eamt.ee