Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilane Aleksandra Serebrjakova (viiul) ja Liidia Ilves (klaver) olid edukad 29. märtsist 3. aprillini toimunud IX Stasys Vainiūnase nimelisel rahvusvahelisel pianistide ja kammeransamblite konkursil, saavutades koha finaalis.

Konkursi žürii liikme, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia instrumentaalkammermuusika õppejuhi, professor Marje Lohuaru sõnul osalesid Eesti kammeransamblid antud konkursil teist korda. „Konkurss on nelja aasta jooksul teinud läbi tugeva arengu. Kahekümne konkureeriva ansambli seas olid mitmete mainekate rahvusvaheliste konkursside laureaadid. Esindatud olid kõrgetasemelised ansamblid mitmetest Euroopa kõrgkoolidest nagu Pariisi Rahvuslik Kõrgem Muusika- ja Tantsukonservatoorium, Viini Muusika ja Kujutavate Kunstide Ülikool, Hannoveri Muusika-, Teatri- ja Meediakõrgkool, Londoni Guildhalli Muusika- ja Teatrikool, F. Liszti nim. Budapesti Muusikaakadeemia ja mujalt,“ lisas Lohuaru.

Konkursi kohustuslikku repertuaari kuulusid S. Vainiūnase teoste kõrval Viini klassika, romantiline suurvorm ja 20. sajandi kammerteos. Duo Aleksandra Serebrjakova ja Liidia Ilvese kavas oli H. Elleri Viiulisonaat nr 1 a-moll.

Rahvusvahelise žürii esimees oli Leedu Muusika- ja Teatriakadeemia kammeransambli osakonna juhataja professor Rimantas Armonas. Konkursil, mille lõpetamine toimus Euroopa kultuuripealinnas Kaunases, võitis esikoha Trio Bohémo (Tšehhi). Eestist osales konkursil ka duo Nina Kawaguchi (viiul) ja Maila Laidna (klaver).