5.–13. novembril 2020 toimub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suures saalis Eesti keelpillimängijate konkurss 2020, mis on pühendatud Eduard Tubina 115. sünniaastapäevale.

Keelpillimängijate konkursid Eestis said alguse 1968. aastal. Esialgu osalesid konkursil viiuli ning tšello eriala interpreedid, kuid 1975. aastast olid juba haaratud ka altviiuli ja kontrabassi erialad. Kuni 1987. aastani toimus veel paar konkurssi, kuid seejärel tekkis peaaegu 30-aastane paus. Traditsioon taastati 2015. aastal keelpilliõpetajate ühingu initsiatiivil koostöös muusika- ja teatriakadeemiaga.

Keelpillimängijate konkursi laureaatide seas on hulgaliselt nii praegusi kui ka endisi õppejõude, pedagooge ja interpreete (näiteks Jüri Gerretz, Tiiu Peäske (Heinsalu), Mari Tampere-Bezrodny, Peeter Paemurru, Arvo Leibur, Mart Laas, Henry-David Varema, Leho Karin ja paljud teised. Viimase konkursi laureaatide seas on Marcel Johannes Kits, Linda Anette Verte, Hans Christian Aavik jt).

Rahvusvahelisse žüriisse kuuluvad: Susie Mészáros (vioola), Jan-Erik Gustafsson (tšello), Eva Bindere (viiul), Jiri Parviainen (kontrabass). Žürii esimees on muusika- ja teatriakadeemia professor Kristel Pappel.

Eesti keelpillimängijate konkurss 2020 – Eduard Tubin 115

AJAKAVA

I voor 5.–7. novembrini

II voor 8. –10. novembrini

Finaal 11.–13. novembrini

Kaastegev Eesti riiklik sümfooniaorkester, dirigent Arvo Volmer

Täpsem ajakava: http://www.esta.ee/konkurss2020.html