Reedel, 9. veebruaril anti Noblessneri valukoja Nobeli saalis pidulikult üle Kultuurkapitali 2023. aasta peapreemiad ja elutööpreemiad ning kujutava ja rakenduskunsti, audiovisuaalse kunsti ja rahvakultuuri sihtkapitali aastapreemiad.

“Kultuurkapital on eelkõige kvaliteedimärk – see näitab, et sündmust või teist loojat on märganud oma valdkonda kõige lähemalt tundvad kolleegid. Tänased auhinnad on seega kõrgeima kvaliteedi tunnuseks, millega eri valdkondade sihtkapitalid hindavad laureaatide panust nii aastases perspektiivis, kuid kindlasti tegelikult ka pikema aja loomingut silmas pidades,” ütles kultuuriminister Heidy Purga.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia heliloomingu professor, helilooja René Eespere pälvis helikunsti valdkonna elutööpreemia pikaajalise väljapaistva loomingulise ja pedagoogilise tegevuse eest.

Helikunsti valdkonna peapreemia anti üle Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia muusikateaduse professorile Toomas Siitanile erakordse ja laiahaardelise panuse eest muusikavaldkonda.

Kõikide laureaatidega saab tutvuda siin.

Õnnitleme!

Allikas: ERR