Reedel, 31. jaanuaril tunnustas Eesti Kultuurkapital Eesti Muusika- ja Teatriakadeeemia kontserdi- ja teatrimaja suures saalis eelmise aasta silmapaistvamaid kultuuri- ja sporditegelasi aastapreemiatega.

Helikunsti valdkonna peapreemia pälvis akadeemia kompositsiooniprofessor Tõnu Kõrvits kui erakordselt rikkaliku ja mitmekülgse loominguaastaga helilooja, kelle (uudis)teosed, sh teos “Sina oled valgus ja hommik”, kõlasid paljudes kontserdisaalides nii Eestis kui ka mujal maailmas.

Rahvakultuuri sihtkapitali aastapreemia sai pärimusmuusika doktorant ja õppejõud Juhan Uppin rahvamuusikapeo loomingulise juhtimise ning pärimusmuusika väärtustamise ja edendamise eest nii ees- kui tagalaval.

Rahvakultuuri sihtkapitali koostöö ja kultuurikorralduse aastapreemia sai Eesti Folkloorinõukogu pärimuspeo Baltica korraldamise eest. Ürituse peakorraldaja Monika Tomingas on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kultuurikorralduse magistriõppe lõpetaja.

Kõigis kaheksas Kultuurkapitali valdkonnas (kirjandus, helikunst, kujutav ja rakenduskunst, arhitektuur, näitekunst, audiovisuaalne kunst, rahvakultuur, kehakultuur ja sport) kuulutati välja peapreemia ja elutööpreemia laureaadid, lisaks anti üle kujutava ja rakenduskunsti, rahvakultuuri ning audiovisuaalse sihtkapitali aastapreemiad, kokku 42 preemiat. Laureaatidega saate tutvuda SIIN.