Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (EMTA) kevadhooaja kontserdid ja etendused toovad kuulajateni-vaatajateni põneva valiku sündmusi pakkudes igale kultuurisõbrale midagi erilist. 

Kevadel rõõmustab publikut koguni kolm festivali. Kolmandat aastat järjest, 16.–20. veebruarini toimuval tšellofestivalil „Crossing Bows“ osalevad tunnustatud tšellistid, õppejõud ja üliõpilased erinevatest Euroopa muusikakõrgkoolidest. Festival on suurepärane võimalus jälgida maailma tipptasemel tšellomängu ning samas tutvuda kohalike talentidega. Eraldi kontserdi EMTA black box’is annab Brasiilia muusik, maailmas ainulaadse elektroakustilise instrumendi Knurli mängija Rafaele Andrade

Vanamuusikafestivalil Ceciliana, mis toimub 13.–16. märtsini, kuuleb erinäolisi kontserte alates vanamuusikast akordionitel kuni üliõpilaste traditsioonilise orelikontserdini Johann Sebastian Bachi muusikaga. Festivali avab Tallinna Barokkorkester koos solistidega. Esinevad tunnustatud muusikud ja õppejõud Dan Laurin (plokkflööt, Rootsi) ja Anna Paradiso Laurin (klavessiin, Itaalia), Duo Accenti Inglismaalt ja flöödiansambel Intra Vires Soomest. 

Maikuus toimub heli, visuaali ja muusikatehnoloogia festival COMMUTE#7, mille fookus on sel korral vaimsel tervisel. Festivali avab 8. mail akadeemia suures saalis Gian Carlo Menotti ooper „Meedium“. Tegemist on EMTA klassikalise laulu ja audiovisuaalse loomingu üliõpilaste ühistööga, lavastaja on külalisõppejõud Liis Kolle. Festivali lõpetab ansambli Fractales (Belgia) kontsert, kes esitab III EMTA heliloomingu konkursi võidutööd. 

Algaval kevadhooajal alustab uus kontserdisari „Musica aeterna“, mis toob kuulajateni klaveri- ja kammermuusikaõhtud põnevate kavadega EMTA õppejõudude ja külaliste esituses. 

Koostöös SA Postimehe Fondiga jätkub populaarne klaveriõhtute sari Klaverikunst“, kus sel kevadel esinevad pianistid Sten Lassmann (12. veebruaril) ja Age Juurikas (23. aprillil). Tartu Ülikooliga koostöös jätkub kontserdisari Harmonia Universitatis“, mille raames astub 1. aprillil TÜ aulas üles EMTA puhkpilliorkester Toomas Vavilovi juhatusel, solist on viiuldaja Mari Poll

EMTA sümfooniaorkestri kevadistel kontsertidel soleerivad noored tulevikutähed Elbe Reiter (viiul) ja Annabel Soode (sopran). 16. märtsil kõlab Elbe Reiteri esituses Tšaikovski viiulikontsert, dirigent on Toomas Vavilov. Annabel Soode esituses kuuleme 3. mail Richard Wagneri „Wesendoncki laulud“, dirigent on Arvo Volmer.

EMTA lavakunstikooli ja Eesti Noorsooteatri koostöölavastusena esietendub 6. aprillil George Orwelli romaani 1984“ põhjal samanimeline sõna-, visuaal- ja füüsilise teatri elemente siduv uuslavastus, mille lavastaja on Taavi Tõnisson. Laval on EMTA lavakunstikooli 32. lennu üliõpilased. Kevadhooajal jätkuvad sama lennu osalusel ka lavastused „vahe aeg” Von Krahli teatris ning „Püha Jõe kättemaks“ Eesti Noorsooteatris. 2. juulil esietendub Eesti Vabaõhumuuseumis 32. lennu lavastus, mida lavastab Anne Türnpu.

Alates 13. jaanuarist on kontserdipublikul võimalik soetada EMTA seeriapilet, mis annab võimaluse kokku panna oma kontserdikalender meelepäraste kontsertidega sarjadest „Musica aeterna“ ja „Klaverikunst“. Täpse info seeriapileti kohta leiab EMTA kontserdi- ja teatrimaja kodulehelt emtasaalid.ee