2002. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias loodud ja tänaseks juba viis aastat koos Estonian Business Schooliga ühisõppekavana kultuurikorraldajaid koolitav magistriprogramm tähistab reedel, 9. juunil oma 15. aastapäeva. Nende aastatega on meie erinevad kultuurivaldkonnad täienenud 77 programmi lõpetanud spetsialistiga. Magistriprogramm koolitab spetsialiste kõikidele kultuurivaldkonandele – vilistlaste hulgas on teatri-, muuseumi- ja kontsertasutuste juhte, produtsente, kuraatoreid, toimetajaid jne, seda nii avalikus-, äri- kui kolmandas sektoris. Programmi akadeemiline juht on prof Annukka Jyrämä.

Reedel kell 16:00 toimub EMTA hoone (Tatari 13) 4. korruse fuajees kahe kultuurikorraldust käsitleva raamatu presentatsioon. Magistriprogrammi õppejõud, eelmine akadeemiline juht prof Gesa Birnkraut tutvustab oma eesti keelde tõlgitud raamatut “Hindamine kultuurivaldkonnas”. Samuti tutvustatakse ilmuvat eesti ja inglise keelset kogumikku “Kuidas korraldada kultuuri? III”, mis sisaldab viimaste aastate tähelepanuväärsemaid magistritöid koos artiklitega vastavate kultuurivaldkondade spetsialistidelt.

Kell 17:00 algab sama korruse ooperistuudios ümarlaud teemal “Milline on hariduse roll tänapäeva kultuurikorralduses? Programmi ja kultuurivaldkondade jätkusuutlik koostöö”. Ümarlauda modereerib prof Gesa Birnkraut ja osalevad Tiina Lokk (PÖFF), Anu Kivilo (Arvo Pärdi keskus), Esper Linnamägi (Eesti Filharmoonia Kammerkoor), Virgo Sillamaa (Music Estonia) ja Olga Temnikova (Galerii Temnikova & Kasela). Ümarlaud toimub inglise keeles.