Märtsi alguses avaldas mainekas üleilmne kõrgharidusasutusi järjestav edetabel QS World University Rankings 2020. aasta enim tunnustust pälvinud ülikoolide edetabeli, kus Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia platseerub kunsti- ja humanitaarteaduste valdkondlikus pingereas 51–100 parima hulka.

„Kahtlemata on tegemist kvaliteedimärgiga ning oleme väga õnnelikud, et saame seeläbi oma kõrgkooli kindlamalt maailmakaardile kinnitada,” nendib EMTA rektor Ivari Ilja. “Meie tegevuse eesmärk on eelkõige pakkuda üliõpilastele järjekindlalt võimalikult kvaliteetset haridust ning see näitab, et oleme õigel teel,” lisas ta.

Edetabeli loomisel võetakse aluseks kõrgkoolide esitatud arvulised andmed ning vastava eriala asutuste hulgas läbi viidud uuringuid, milles hinnatakse õppeasutuste akadeemilist mainet ja potentsiaali tööandjana. Samuti hinnatakse kõrgkooli mõju erialases teadustegevuses.

Kunsti- ja humanitaarteaduste valdkonna etenduskunstide eriala tabeli tipus on juba mitmendat aastat Juilliardi muusikakõrgkool USAs. Järgnevad Londoni kuninglik muusikakolledž (Royal College of Music) ja Viini muusikakõrgkool (Universität für Musik und darstellende Kunst Wien), mis möödunud aastal jagas Juilliardiga esikohta. Helsingi kunstide ülikooli Sibeliuse akadeemia platseerub 13. positsioonile, langedes võrreldes 2019. aastaga ühe koha.

EMTA kajastub QS edetabelis teist korda, olles esimene baltikumi kõrgkool etenduskunstide edetabelis ning säilitab möödunud aastal saavutatud positsiooni. Käesoleval aastal on tabelis samasse vahemikku pürginud ka Leedu Muusika- ja Teatriakadeemia.

51–100 kohta jagavad ka mitmed akadeemia koostööpartnerid nagu Lyoni muusika- ja tantsuakadeemia Prantsusmaal, Peterburi konservatoorium Venemaal, Aarhusi kuninglik muusikaakadeemia Taanis, Põhja-Inglise kuninglik muusikakolledž Inglismaal jt.

Haridusele spetsialiseerunud konsultatsioonifirma Quacgarelli-Symmonds koostab igal aastal üldise kõrgkoolide edetabeli, lisaks kitsamalt valdkondlikke ja selle piires omakorda erialaseid tabeleid. Esile on toodud loodusteadused, inseneriteadus ja tehnoloogia, meditsiin, sotsiaalteadused ja haldus ning kunst ja humanitaarteadused, mille sekka kuulub etenduskunstide eriala.

Kõrgkoolide pingeridade eesmärk on anda tulevastele üliõpilastele haridustee planeerimiseks taustteavet ja mainegarantiid ülikoolidele ning ühtlasi pakkuda kõrgkoolidele lähtepunkti oma tegevuste hindamiseks haridusmaastikul.

QS World University Rankings edetabelitega saab tutvuda SIIN.