Vabariigi Valitsus kehtestas 12. märtsil riigis eriolukorra koroonaviiruse (COVID-19) leviku tõkestamiseks. Seetõttu on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppehooned suletud alates esmaspäevast, 16. märtsist. Õppetöö ja muud tegevused jätkuvad võimalikult suures mahus distantsilt. 

Lähtudes Valitsuse otsusest ja Haridus- ja Teadusministeeriumist saadud suunistest otsustas EMTA rektoraat:

– EMTA õppehooned suletakse alates esmaspäevast, 16. märtsist kaheks nädalaks, kuni 29. märtsini. Õppetööd, üritusi, harjutamist, teadustööd, administratiivtööd või mistahes muud tegevust majades ei toimu. Õppehoonetesse ei pääse sel perioodil ka majakaardiga.

/ TÄIENDATUD 26.03: Lähtuvalt riiklikust eriolukorrast ning Vabariigi Valitsuse ja Haridus- ja Teadusministeeriumi suunistest JÄÄVAD EMTA ÕPPEHOONED SULETUKS, kuni rektoraat otsustab teisiti. /

– Õppetöö jätkub võimalikult suures mahus distantsilt ja veebisüsteemide toel. Optimaalsed lahendused selleks leitakse juhtkonna ja õppejõudude koostöös lähtuvalt õppetöö eripäradele. Erialadel, kus distantsõpet ei ole võimalik praegu korraldada (eelkõige individuaaltunnid), on akadeemia eesmärk tagada, et ärajäänud tunnid tehakse hiljem järele.

Õppekorralduslike küsimuste korral on üliõpilased julgustatud pöörduma oma õppejõudude ja õppekorraldusspetsialisti poole (üldkontaktidakadeemilise personali kontaktid).

– Administratiivtöötajad jätkavad tööd kodukontorist ja on kättesaadavad e-posti vahendusel.

– 13.–15. märtsini pääseb veel majja sisse. Kõigil töötajatel ja üliõpilastel, kellel on majas asju, mida nad lähinädalatel vajavad, palutakse need enne esmaspäeva kaasa võtta.

– Raamatukogu on avatud 13.03 kuni 19.00 ja 14.03 10–15.00 ning on esmaspäevast alates suletud. Kes vajab kodus töötamiseks mingeid teavikuid, palume need välja võtta täna või homme.

Kahe nädala pärast hindab EMTA rektoraat tänased otsused üle. Prioriteet hinnangute tegemisel on eelkõige inimeste turvalisus.

Ametlikult kinnitatud infot ja juhiseid koroonaviiruse puhangu kohta leiab Terviseameti koduleheküljelt SIIT