Märtsi alguses viibisid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia pärimusmuusika eriala tudengid ja õppejõud Eesti ringreisil, et nii tutvustada oma eriala kui ka tutvuda kohaliku pärimusmuusika ringkonnaga.

3.–6. märtsini külastati Heino Elleri nim muusikakooli, Tapa muusika- ja kunstikooli, Keila muusikakooli ning Kiviõli kunstide kooli. Ringreisi eesmärk oli esitleda EMTA pärimusmuusika eriala, tutvuda kohalike pärimusmuusika ringkondadega ning panustada kohalikku õpikeskkonda. Arutati ka pärimusmuusika õppe ja kõrghariduse teemadel. Kiviõli ja Tapa õpetajate ning koolijuhtidega toimus sel teemal spetsiaalne arutelu.

EMTA pärimusmuusika tudengitele pakkus ringreis võimalust kogeda ning harjuda erinevate esinemisolukordadega. “Ringreisi jooksul analüüsisime esitusi ning püstitasime üha uusi eesmärke, lihvides üldist esinemise taset kontsert kontserdi järel,” kirjeldab EMTA pärimusmuusika eriala koordinaator Katariin Raska. “Ettevõtmine oli ääretult mitmekülgne ning rikastav. Vastuvõtt oli kõikjal väga soe,” lisab ta.

EMTA pärimusmuusika erialalt tegid ringreisil kaasa tudengid Svetlana Rodionova, Karolin Vetevoog, Hanna-Liia Kiipus; õppejõud Karoliina Kreintaal, Katariin Raska, Tarmo Kivisilla, Janika Oras, Tuule Kann ning vilistlane Hanna Kata Norma.

Ringreis sai teoks tänu koostööle Arno Tamme, Pille Karrase, Kaarin Aameri ja Jaanus Põlderi ning Ilmar Kaldiga.