Tänavu jätkab kasvutrendi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias õppima asuvate välistudengite osakaal. Suurim arv vastuvõetud välistudengeid on magistriõppes, kus ligi 50% uusi üliõpilasi on pärit välisriigist. Enim avaldusi laekus sel aastal Soomest.

Bakalaureuse-, magistri- ja doktoriõppesse võeti vastu kokku 248 üliõpilas, kellest 83 tudengit astusid ingliskeelsele õppekavale.

Eestikeelsetest õppekavadest olid bakalaureuseõppes kõige populaarsemad erialad lavakunst, keelpillid, laul ja jazzmuusika. Magistriõppes kultuurikorraldus, interpetatsioonipedagoogika, jazzmuusika ja klahvpillid.

Välistudengite seas olid kõige menukamad jazzmuusika, klaver, laul ja puhkpillid ning magistriõppes klaver, keelpillid, kultuurikorraldus ning helilooming ja elektronmuusika. Edukaks kujunes vastuvõtt ka rahvusvahelisele ühisõppekavale “Nüüdismuusika interpretatsioon ja loome”.

Vastu võetud välisüliõpilased on pärit Lõuna-Koreast, Hiinast, Soomest, Lätist, Itaaliast, Hispaaniast, Leedust, Venemaalt, Jaapanist, Indiast, Austraaliast, Vietnamist, Leedust, Tšiilist, Poolast, Rumeeniast, Iisraelist, Türgist ja Gruusiast.