Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia võõrustab 12.–14. septembrini konverentsivormis toimuvat rahvusvahelist seminari NPAPW (Networking Performance Art Production Workshop), kus oma ala tipud värskendavad huviliste teadmisi tehnoloogiatest, mis võimaldavad kaug- ja mitmikühenduse tehnoloogiate abil (advanced networks) läbi viia näiteks kontserte, töötubasid, konkursse, õppetööd ja muud sellist.

Seminar algab sissejuhatusega tehnoloogiatesse, seejärel tutvustatakse mitmeid tarkvarasid, näiteks eduMEET, JPEG XS, Jacktrip, LoLa, Sonobus, Ultragrid jt. Lisaks esitatakse juba toimivaid projekte, millele järgnevad arutelud ja esitlused.

Ühe näitena võib tuua LoLa tarkvara, mis võimaldab professionaalsel tasemel viitevaba tehnoloogia abil koos musitseerida inimestel, kes võivad viibida üksteisest isegi kuni 4000 km kaugusel. See võimaldab vähendada ka ökoloogilist jalajälge erinevate loominguliste projektide läbiviimisel ja avab ukse uutele koostöödele ning kunstivormidele.

Esmaspäeval, 12. septembril kell 19.00 toimub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suures saalis tasuta kontsert LoLa tehnoloogia tutvustamiseks, kus pianist Mihkel Poll musitseerib koos tšellist Henry-David Varemaga, kes asub 600 km kaugusel Leedu Muusika- ja Teatriakadeemias.

NPAPW22 korraldavad rahvusvaheline katusorganisatsioon GÉANT ja Internet2. Konverentsi toetab Haridus- ja Teadusministeeriumi hallatav EENeti haridusvõrk, võõrustaja on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia.

Registreerimine on avatud, võimalik on osaleda ka päeva kaupa: www.npapws.org

Lisainfo: https://sites.google.com/eamt.ee/npapw2022/

Ettekandeid kantakse üle EMTA YouTube’i kanalil siin.

Lisainfo:
Paolo Girol
paolo.girol@eamt.ee

Meediakajastus:
LoLa tehnoloogia aitab muusikutel distantsilt viivituseta koos mängida (ERR)