Eesti Interpreetide Liidu ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koostöös on sündinud uus, eesti heliloomingule pühendatud muusikafestival „Eesti muusika nädal”. Hinnatud interpreetide esituses kõlavad Artur Lemba, Erkki-Sven Tüüri, Eino Tambergi ja Ester Mägi teosed. Kontserdid toimuvad 5.–11. detsembrini muusika- ja teatriakadeemia suures saalis.

„Uus festival pakub publikule suurepärase võimaluse saada osa mitmekülgsest eesti heliloomingust, sealhulgas teostest, mida nii hästi ei teata või mis on unustusehõlma vajunud,” sõnab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia prorektor, Eesti Interpreetide Liidu esimees ja tšellist Henry-David Varema ning lisab: „EMTA suures saalis toimuvad kontserdid toovad lavale tunnustatud interpreedid, kellest paljud on oma erialase hariduse omandanud muusika- ja teatriakadeemias ning mitmed jätkavad siin ka oma teadmiste ja oskuste edasiandmist õppejõududena. Loodan, et teiste seas tulevad festivalinädala raames meie kõrgetasemelise interpretatsioonikunstiga tutvuma noored, kes kaaluvad oma õpingute jätkamist Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.”

„Eesti muusika nädalal“ esitab kodumaist muusikat arvukas hulk eesti parimaid interpreete. Teiste seas astuvad üles tenorid Oliver Kuusik ja Juhan Tralla, sopran Arete Kerge, viiuldajad Mari Poll, Hans Christian Aavik, Arvo Leibur, tšellistid Theodor Sink, Indrek Leivategija, pianistid Ivari Ilja, Sten Heinoja, oboemängija Ingely Laiv-Järvi, trompetist Indrek Vau, klarnetist Toomas Vavilov, löökpillimängija Heigo Rosin ja paljud teised.

Eesti Interpreetide Liidu juhatus on festivalil kõlavad teosed valinud mõttega, et nende esitamine kujuneks interpreetidele põnevaks ja meeldivaks ning publikule elamusterohkeks. Kontserdikavas leidub nii tuntud lemmikuid kui ka vähem teada või sootuks mängimata teoseid, mille puhul tuleb noodipartiid helilooja käsikirjaliste materjalide põhjal elustada. „Vähemängitud teoste esitamine annab interpreedile ühtaegu suure võimaluse ja vastutuse. Oled kui maadeavastaja, kes oma leide teistega jagab,“ kommenteerib Eesti Interpreetide Liidu aseesimees, pianist Sten Lassmann.

Kontserdid toimuvad 5. detsembril (Artur Lemba), 7. detsembril (Erkki-Sven Tüür), 9. detsembril (Eino Tamberg) ja 11. detsembril (Ester Mägi).

„Eesti muusika nädala” programm ja piletid on saadaval piletimüügikeskkonnas Fienta.

Lisainfo Eesti Interpreetide Liidu koduleheküljelt või festivali Facebooki lehelt.

Meediakajastus:
ERRi Kultuuriportaalis siin
Ivari Ilja ja Henry-David Varema intervjuu saatele „Siin Tallinn” siin