Eesti Muusikanõukogu ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (EMTA) kutsusid muusikaorganisatsioone, muusikaõppeasutusi ja muusikuid arutlema klassikalise muusika tuleviku, interpreetide ja heliloojate ettevalmistuse, tööturu, kontserdielu, valdkondlike kitsaskohtade ning võimalike lahenduste teemadel. Konverents „Eesti helikunsti ja muusikakultuuri arengusuunad“ leidis 24.–25. novembrini aset EMTA suures saalis ja black box’is.

„Eesti Muusikanõukogu ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ühistöös läbiviidud konverents puudutas mitmeid muusikavaldkonna olulisi küsimusi. Eelkõige oli teemaks muusika kui kunstiliigi elujõulisus ja jätkusuutlikkus prevaleeriva massikultuuri ja meelelahutustööstuse poole kaldunud toimimiskeskkonnas. Teise päeva fookus paiknes muusikaharidusel laiemalt, käsitleti nii muusikaõpetuse probleeme üldhariduskoolis, huvihariduses kui ka professionaalide koolitamist. Usun, et igaüks võttis konverentsilt kaasa mingi uue teadmise, avardas oma nägemust helikunsti kui meie kultuuri ühe alussamba ning samas hapra kunstiliigi seisust tänases kultuurikeskkonnas,“ sõnab Eesti Muusikanõukogu president, EMTA rektor professor Ivari Ilja.

Ettekannetega esinesid ja aruteludes osalesid Kuhmo kammermuusika festivali asutaja ja kauaaegne kunstiline juht Seppo Kimanen (Soome), Euroopa Muusikanõukogu juhatuse liige Joanna Grotkowska (Poola), Askonas Holti esindaja Paul Meyer zu Schwabedissen (Suurbritannia), haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas, kultuuriministeeriumi muusikanõunik Ivo Lille, Eesti Muusikanõukogu president ja EMTA rektor Ivari Ilja, Eesti Interpreetide Liidu juhatuse esimees ja EMTA prorektor Henry-David Varema, Eesti Muusikanõukogu asepresident ja Rahvusooper Estonia peadirektor Ott Maaten, Eesti Heliloojate Liidu juhatuse esimees Märt-Matis Lill, Eesti Kontserdi peaprodutsent Maarit Kangron, Eesti Filharmoonia Kammerkoori juhatuse liige Esper Linnamägi, Eesti Muusikafestivalide esindaja ja EMTA õppejõud Marko Lõhmus, EMTA muusikapedagoogika õppejuht Kristi Kiilu, EMTA õppejõud ja Eesti Interpreetide Liidu juhatuse liige Mihkel Poll, Eesti Muusikakoolide Liidu juhatuse esimees Andres Teppo ja aseesimees Piret Rips-Laul, MUBA direktor Timo Steiner, VHK Muusikakooli juhataja Karin Veissmann, Eesti Muusikanõukogu juhatuse liige Kaie Tanner.

Konverentsiga tähistati ühtlasi Eesti Muusikanõukogu asutamise 30. aastapäeva.

Konverentsi buklett asub siin.

Fotogalerii leiab siit.