Eesti Sõjaväeorkester, Heino Elleri Muusikakooli puhkpilliorkester ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia puhkpilliorkester toovad dirigent Toomas Vavilovi juhatamisel publikuni märgilise Karel Husa puhkpilliorkestri teose „Music for Prague 1968“. Tasuta kontserdid toimuvad 29. oktoobril Tubina saalis Tartus ja 30. oktoobril EMTA suures saalis Tallinnas.

„Karel Husa on Tšehhi juurtega helilooja, kelle teos „Music for Prague 1968“ sündis vahetult pärast 1968. aastal Prahas toimunud sündmusi ehk Praha kevadet. Eestis ei ole teos varem kõlanud, kuid just praegu on lausa meie kohustus antud teemat muusikas käsitleda,” sõnab dirigent Toomas Vavilov ja lisab: „Teose „Music for Prague 1968“ esitamine on puhkpilliorkestrile võrdne kullaprooviga. See tähendab, et see on alati oodatud ja eriline sündmus“.

Kolme puhkpilliorkestri koostöö annab võimaluse esitada teoseid, mis on kirjutatud väga suurtele kollektiivile. “Eesti Sõjaväeorkestri, Heino Elleri Muusikakooli orkestri ja EMTA puhkpilliorkestri esituses saab lisaks Karel Husa teosele kuulata ka Elleri ja Griegi loomingut ehk muusikat, mis kannab kvaliteedi märki. Meie ühisorkester kõlab suurepäraselt ja mul on väga hea meel, et koostöö Eesti Sõjaväeorkestriga annab noortele muusikutele hea võimaluse õppida oma ala parimatelt.” Griegi klaverikontserdi solist on pianist Johan Randvere.

Kontsert „Music for Prague 1968“ toimub 29. oktoobril kell 16.00 Tubina saalis Tartus ja 30. oktoobril kell 17.00 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suures saalis. Kontserdid on tasuta.