EMTA doktorandid Maria Korepanova ja Piret Jaaks esitlesid edukalt oma teadustöid Eesti Teaduste Akadeemias toimunud doktorantide ja noorteadlaste konkursil „Teadus kolme minutiga“, Korepanova valiti ka viie parima loengupidaja hulka.

8. veebruaril toimus Eesti Teaduste Akadeemias doktorantide ja noorteadlaste populaarteaduslik konkurss „Teadus kolme minutiga“, kus osalejate ülesandeks on kolmeminutilise loengu käigus tutvustada oma teadustööd nii, et see avaks töö sisu ja olulisuse võimalikult laiale sihtrühmale. Selleaastasel konkursil esinesid silmapaistvalt ka EMTA doktorandid: pärimusmuusik Maria Korepanova ettekandega „Ühe soome-ugri rahva improvisatsioonikunsti loomingulisest rekonstrueerimisest“ ning dramaturg Piret Jaaks ettekandega „Mida ma saan kunsti vahenditega teada inimeste terrorismihirmu kohta?“. Korepanova valiti ühtlasi ka 18 loengupidaja seas viie parima hulka. „Teadus kolme minutiga“ galaõhtut sai jälgida Eesti Rahvusringhäälingu teadusportaalis Novaator.

Maria Korepanova on laulja ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia pärimusmuusika doktorant ning lõpetanud Udmurdi Riikliku Ülikooli rahvalaulu erialal. Üle 15 aasta on ta tegelenud bessermani ja udmurdi rahvalaulude kogumise, uurimise ja esitamisega. Tema eriliseks huviobjektiks on bessermani kultuurile iseloomulik vokaalne žanr krež‘. Korepanova on rahvalaulude esitajana osalenud peaaegu kõikidel olulistel folkloorifestivalidel Venemaal ja andnud kontserte mitmes välisriigis.

Piret Jaaks on näitekirjanik ja dramaturg ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia doktorant, kes uurib, kuidas luua dramaturgiat kogukondade kaasabil. Oma peamise uurimismeetodina kasutab ta intervjuud. Kogukonna liikmetega tehtud intervjuusid analüüsides kaardistab ta kogukondade jaoks olulisi teemasid, saades nii materjali tekstiloomeks. Jaaks on varasemalt lõpetanud Tartu Ülikoolis teatriteaduse eriala. Tema sulest on Eesti ja välismaa lavadele jõudnud 15 näidendit.

Juba neljandat korda toimunud konkurssi „Teadus kolme minutiga“ korraldab Eesti Teaduste Akadeemia ning see sai alguse 2015. aastal teadust populariseeriva festivali „Teadlaste öö“ raames toimunud pidulikul galaõhtul.