Esmaspäeval, 27. mail kell 18.00 toimub Põhjala tehase AnkruSAALis (Ankru 10, Tallinn) aruteluõhtu, kus Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (EMTA), Eesti Kunstiakadeemia (EKA) ja  Tallinna Ülikooli Balti filmi-, meedia ja kunstide instituudi (TLÜ BFM) loovuurijad avavad oma praktika ning teadustöö tagamaid ning arutletakse loovuurimuse olemuse, meetodite ja väljundite üle.

Loovuurimus on mitmekesistuva teadusmaastiku üks olulisi väljundeid, mis ühendab seni eraldiseisvana käsitletud loomingulisi praktikaid ja teadustegevust. Eesmärk on ühiskonna ja kultuuri seisukohalt oluliste uute teadmiste loomine ja nende jagamine, kultuuri rikastamine uut laadi vormide ja praktikatega, jätkusuutlik elukeskkonna ja toote- või teenusearendus (sh selleks vajalike innovaatiliste tehnoloogiliste lahenduste väljatöötamine). Loovuurimus seob loomevaldkondi laiemate ühiskondlike protsesside ja probleemidega ning teadvustab kriitiliselt loometegevuse rolli maailmas.

Teaduskohviku vestlusringis osalevad loovuurijad Jane Remm (EKA), Marta Konovalov (EKA), Elen Lotman (TLÜ BFM), Juhan Uppin (EMTA), modereerib EMTA kaasaegse improvisatsiooni lektor Jaak Sikk.

Ühtlasi lansseeritakse uhiuus loovuurimuse parimaid praktikaid tutvustav koduleht ning Juhan Uppin (PhD) esitleb oma äsja ilmunud raamatut „Teppo tüüpi lõõtspilli traditsioonilise mängustiili kujunemine 20. sajandil ja traditsiooniteadliku esituspraktika loomine“ (EMTA Loovuurimused 6). Raamatut on võimalik kohapealt osta soodushinnaga.

Teaduskohvikus pakutakse kuulajatele kohvi-teed ja suupisteid. Muusikalise etteaste teeb Juhan Uppin.

Lisainfo:
Pille Epner
Projektijuht
EKA teadus- ja arendusosakond
pille.epner@artun.ee
+372 55542824

Fotogalerii asub siin.