Kolmapäeval, 22. mail peeti IT-juhtimise aastakonverentsi, kus kuulutati välja Eesti mõjukaim IT-juht. Viie tunnustatud nominendi seas oli ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia IT-juht Innar Järva. 

Mõjukaimaks IT-juhiks nimetati Jan Aasa Saint-Gobain Glass Estonia ettevõttest. Nominentide seas olid lisaks Järvale Katrin Reinhold tervise ja heaolu infosüsteemide keskusest, Sergei Anikin ettevõttest Pipedrive ning Pelgulinna gümnaasiumi IT-arendusjuht Birgy Lorenz.

EMTA IT-juht Innar Järva sõnul pole põhjust arvata, et tehnoloogia haridus- või loomeasutuses teisejärguline oleks: “Erinevused äriettevõtete ja haridusasutuste infotehnoloogiliste vajaduste maastikul on kadumas ning nii tõhusus kui ka rahaline ja mitterahaline ärikasu annavad konkurentsieelise neile, kes suudavad kaasaegseid IT-lahendusi ja meeskonna knowhow‘d paremini siduda.”

“Nagu teistelgi elualadel, võimaldavad läbimõeldud tehnoloogialahendused teha igapäevast asjaajamist tõhusamaks. Saame uhked olla näiteks rahvusvahelise LoLa (Low Latency Audio Visual Streaming System) viitevaba ülekande projekti üle, mille puhul rakendasime 5G võrku sihtotstarbeliselt,” ütleb Järva, viidates EMTAs kasutatud viitevabale heli- ja videoülekandetehnoloogiale, mis võimaldab koos reaalajas musitseerida inimestel, kes viibivad teineteisest kuni 5000 km kaugusel.

“Muusikaakadeemia võimas nähtavus IT-maastikul Eestis ja mujalgi maailmas on tõestanud, et IT-s on teadmistepagas olulisem investeeringutest ja ettevõtte mastaabist,” lisab ta.

Aasta mõjukaima IT-juhi konkursi eesmärk on osutada IT-juhtimise olulisusele organisatsiooni edu saavutamisel, tunnustades oskuslikku ja mõjukat IT-juhtimist Eestis tegutsevates organisatsioonides ning aidata seeläbi kaasa ettevõtete digitaliseerimise taseme tõstmisele.

Žürii hindas nominente järgmiste kriteeriumide põhjal: värskus, ellu viidud muudatuste mõjukus, innovaatilisus ja rakendatud lahenduste julgus, erakordne saavutus organisatsiooni arendamisel, silmapaistev panus valdkonna arengusse, ettevõtte edukus. Žürii tähendas, et kõik nominendid on mõjukaimad IT-juhid omas valdkonnas.

Žüriisse kuulusid Siim Sikkut Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumist, Toomas Truuverk Äripäevast, Ivo Suursoo Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidust, Erkki Leego ettevõttest Leego Hansson ja Gert Jervan Tallinna Tehnikaülikoolist.

Aasta mõjukaima IT-juhi konkurss toimus tänavu kolmandat korda ning seda korraldab Äripäev. IT-juhtimise aastakonverentsi korraldasid Äripäev ja portaal ITuudised. Konverents keskendus tehnoloogia, äri ja inimeste juhtimise ühendamisele.

Intervjuu Innar Järvaga portaalis ITuudised

Fotol: Vasakult Sergei Anikin, Innar Järva, Jan Aasa ja Katrin Reinhold, tagaplaanil žürii liikmed Toomas Truuverk ja Erkki Leego.
Foto autor Urmas Kamdron
Allikas: ITuudised