Aprillis esines Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia IT-peaspetsialist Innar Järva tehnoloogiakonverentsil Prahas ning koos tehnoloogiakeskuse juhataja Tammo Sumeraga külastati Bakuu muusikaakadeemiat, jagades kogemusi 5G tehnoloogialahenduste kasutamisest EMTAs.

2.–4. aprillini Prahas toimunud tehnoloogiakonverentsil Network Performing Arts Production Workshops esines Innar Järva ettekandega 5G-võrgu kasutamisest EMTAs. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia on esimene ülikool Eestis, kuhu rajati 5G võrguga tugijaam. EMTAs on seda kasutatud LoLa (Low Latency Audio Visual Streaming System) viitevaba heli- ja videoülekandetehnoloogia rakendamiseks.

Konverentsil Prahas kõnelesid ka viitevabade tarkvarade ja riistvarade loojad, samuti Geant ja Internet2 võrgustike juhid. Toimusid häkatonid ja viitevaba tehnoloogia abil antud etendused.

16.–20. aprillini külastasid Innar Järva ja Tammo Sumera Bakuu muusikaakadeemiat Aserbaidžaanis, et valmistada seal ette viitevaba LoLa-ühenduse kasutamine. Kõrgtasemeline LoLa võimaldab ülekande vahendusel, sh interneti püsiühendusest sõltumata reaalajas koos musitseerida artistidel, keda lahutab vahemaa kuni 5000 kilomeetrit.

Aserbaidžaani esimeses viitevabas ülekandes esinesid koos EMTA ja Bakuu kõrgkooli jazziüliõpilased Bakuu akadeemia rektoraadile, Aserbaidžaani riikliku IT-instituudi esindajatele ning haridusasutuste IT-võrgustike arendamisele keskendunud ettevõtete AzEduNet ja AzNet juhtidele.

Koostöö tulemusena on mai lõpus plaanis suurejooneline LoLa avalik esitlus Bakuus.

Foto: Aserbaidžaani riikliku teaduste akadeemia IT-instituut
Rohkem fotosid näete siin