Märtsi keskel juurutasime esimesena Baltikumi muusikavõrgustikes majasisese Zoom-i serveriklasteri, tänu sellele vähenes viiteaeg ja paranes ühenduste kvaliteet. Platvormil esimesena läbiviidud kahenädalane Baltikumi online puhkpilliprojekt oli edukas. Projekti raames õpetasid Eesti, Läti ja Leedu õppejõud kordamööda teiste koolide tudengeid. Toimusid tuuba, eufooniumi, metsasarve ja trompeti meistriklassid. Plaanis on ka teiste instrumentide kursused. Projekti rahastatakse Erasmus ja Nordplus programmidest.
3. aprillil käivitub uuel platvormil sise.ema.edu.ee, mille uueks aadressiks saab sise.eamt.ee. Tegu on süsteemi sisuliselt uue võimsa nn mootori paigaldusega, kj platvormi väliskuju jääb samaks. Paraneb töökiirus ning lahenevad vanal platvormil olnud integratsiooniprobleemid. Kõigil, kellel tekib siseinfosüsteemi kasutamisega probleeme, palume pöörduda IT osakonna poole – Innar Järva: innar.jarva@eamt.ee; Peeter Veltmann: peeter.veltmann@eamt.ee.
Kui eelmise aasta lõpul tuvastas IT-osakond Baltikumi GEANT võrgus vigu, mis parandati ja seetõttu tõusis kogu Baltikumi haridus-teadusvõrgu kvaliteet, siis märtsi keskel parandasime koostöös Itaaliaga Eesti-Norra ühendust.
2. korruse B-tiiva klassidesse ning 1. korruse A-tiiva nurka paigaldati 5 wifi lisasaatjat, et interneti kvaliteet oleks klassides tugevam
Jätkame klasside varustamist läptoppide ja nutitelekatega.
„Muusika- ja teatriakadeemia uues, väga modernses peahoones on võimalik kasutada väga innovaatilist viitevaba heli ja video ülekandetehnoloogiat LoLa, mis võimaldab ülikiiret internetti kasutades ka distantsilt samal ajal koos musitseerida: pianist Tallinnas, viiuldaja Tel Avivis, tšellist Sуdneуs, flöödimängija Rio de Janeiros ja publik New Yorgis Carnegie Hallis /—/ Sama loogikat saaks kasutada ka näitekunsti arendamisel, teaduses ja kõikidel aladel, kus vaja suurt kollaboratsiooni. Liitke LoLa programmiga ka liitreaalsus ja meil pole lennukeid enam vaja,“ märgitakse Eesti Ekspressi artiklis „21. sajandi stuudium kolib internetti” (EE 17. märts 2021, lk 27–29). EMTAs juurutatud viitevaba heli ja pildi edastussüsteem Lola oli ära märgitud ainsana Eesti ülikoolidest, seistes kõrvuti Stanfordi, Harvardi, Cambridge’i ülikoolide ja MIT-iga.