28.-30. aprillini H. Elleri nim. Tartu Muusikakoolis toimuval rahvusvahelisel üliõpilaste kammmermuusikafestivalil esinevad kaks Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ansamblit – dots. Marrit Gerretz-Traksmanni juhendatav klaverikvartett koosseisus Auli Lonks (klaver), Maarja Helen Oserov (viiul), Merike Heidelberg (vioola) ja Valle-Rasmus Roots (tšello) ning prof. Peeter Sarapuu sekstett, kuhu kuuluvad Ilana Makarina (klaver), Ieva Ošeniece (flööt), Anette Laur (oboe), Arturas Šukys (klarnet), Martin Tuuling (fagott ) ja Sara Oliveira Lima (metsasarv).
Lisaks EMTA tudengitele osalevad festivalil veel J. Vītolsi nim. Läti Muusikaakadeemia, Leedu Muusika- ja Teatriakadeemia, Varssavi F. Chopini nim. Muusikaülikooli ja N. Rimski-Korsakovi nim. Peterburi Riikliku Konservatooriumi ansamblid. Festivali raames leiavad aset külaliskoolide õppejõude poolt läbiviidavad kammermuusika meistrikursused, kus peale ülalnimetatud koolide tudengite osalevad ka H. Elleri nim. Tartu Muusikakooli õpilased.
Festivali olulisima osa moodustavad aga kontserdid, mida on kokku koguni kolm: 28. aprillil kell 19.00 esinevad EMTA ja Varssavi F. Chopini nim. Muusikaülikooli kammeransamblid, 29. aprillil kell 16.00 astub üles Leedu Muusika- ja Teatriakadeemia keelpillikvartett ning 30. aprillil kell 16.00 Läti Muusikaakadeeemia ning Peterburi Konservatooriumi erinevad kammerkoosseisud. Kõik kontserdid toimuvad Tubina saalis, kuhu sissepääs on tasuta.
Märkimisväärselt pika ja rikka ajalooga rahvusvaheline üliõpilaste kammmermuusikafestival sai alguse 1966. aastal aastal, kui tolleaegse Tallinna Riikliku Konservatooriumi üliõpilaste teadusliku ühingu initsiatiivil peeti Tõravere observatooriumis klaveritriode konkurss. Külalisena olid osalema kutsutud Läti, Valgevene ja Moldaavia muusikakõrgkoolide tudengid. Konkursist kujunes prof. Villem Reimanni algatusel välja Eesti, Läti ja Leedu muusikakõrgkoolide vaheline kammemuusikafestival, mis toimus esimest korda 1975. aastal Tallinnas ning millest võtsid Balti riikide kõrval osa ka Moskva Gnessinite nim. Muusikapedagoogilise Instituudi tudengid. Järgnevalt peeti samalaadseid kokkusaamisi kahe aastakümne vältel mõningaste vaheaegadega Tallinnas, Riias ja Vilniuses. 1990. aastate algul pärast piiride avanemist liikus festival edasi Euroopasse: aastal 1993 toimus festival Helsingis; 1995 Berliinis; 1998 Stockholmis ja 2009 Stuttgardis. Alates 1995. aastast on festivali programmis peale kontsertide ka kammermuusika meistrikursused. Lisaks Eesti, Läti ja Leedu muusikakõrgkoolide tudengitele, kes on osalenud kõikidel festivalidel, on üliõpilasi ja õppejõude läbi aegade olnud ka mitmetest teistest riikidest – Soomest, Rootsist, Norrast, Austriast, Itaaliast, Šveitsist, Saksamaalt ja Venemaalt.